Skocz do zawartości

fermzilla 35l czy Fermentasaurus starter kit 35L


Ravage Trzy Baryłki

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, punix napisał:

Po prostu z pierwszego posta wynikało, jakbyś twierdził, że czystość profilu wynika z przeprowadzenia cold crasha.

To była bardziej Ironia że nie wierze w te doniesienia, może za krótko rozwinąłem swoje myśli ;)

Ponieważ posiadam Fermzille to zrobię podobny eksperyment, nie wierzę że na drożdżach lagerowych fermentowanych w 19 stopniach będzie czyste piwo.

Choć nie wiem czy nie szkoda mi 40L piwa.

Natomiast wiem że przy tak prowadzonej fermentacji jak opisałem na us-04 czy FM50, FM52, również otrzymujemy czyste piwo i jak ktoś chce całkowicie klarowne.

Z tym iż od kilku warek, pojemnik na drożdże otwieram dopiero pod koniec cichej przed CC.

I wtedy drożdże opadają do pojemnika, ciśnienie ok. 0.5 bar..

Screenshot_2020-12-10-10-07-52-311_com.yiannnos.myspindel.jpg

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@witur zestaw ciśnieniowy z alieexpress dotarł dopiero przed świętami. Na pierwszy ogień poszła neipa. Jutro będę zlewał do kega. Muszę trochę uszczelnić, bo jak zrobiłem test i nabiłem co2 to nie trzyma ciśnienia. 

20210106_150414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, buk0 napisał:

@witur zestaw ciśnieniowy z alieexpress dotarł dopiero przed świętami. Na pierwszy ogień poszła neipa. Jutro będę zlewał do kega. Muszę trochę uszczelnić, bo jak zrobiłem test i nabiłem co2 to nie trzyma ciśnienia.

 

Podobno jakimiś silikonem można to próbować uszczelnić tylko jakim? mozesz powiedzieć jak wszystko po kolei podłaczałeś? bo ja swoją fermzle zamówiłem ledwo co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 12:52, Pabllo_Lodz napisał:

Najbliżej Czechy sklep Bahnik.cz

Koszt wysyłki 11 euro, rejestrujesz się wybierając Słowację, a w uwagach zamówienia podajesz adres Polski

Wysyłają po zaksięgowaniu wpłaty, za drugim zakupem to wysłali mi po przesłaniu dowodu wpłaty.

 

Kurde trochę mam stracha przelać kase  , a jak  wyślą pod ten Słowacji adres co podam ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, witur napisał:

Kurde trochę mam stracha przelać kase  , a jak  wyślą pod ten Słowacji adres co podam ?? 

Tu masz 35 l przesyłka gratis

https://marxam.pl/fermentory-zestawy-startowe-fermzilla-stozkowy-pojemnik-fermentacyjny-35-l,c552,p4830,pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, witur napisał:

Kurde trochę mam stracha przelać kase  , a jak  wyślą pod ten Słowacji adres co podam ?? 

 

Też miałem takie obawy, jednak nie wysłali na Słowację mojego zamówienia. Musisz tylko w uwagach podać swój adres wysyłki. 

Dodatkowo jeszcze to samo napisałem w mailu. Co prawda nie przysłali potwierdzenia, ale obyło się  bez problemów. Fermzilla plus osprzęt już w garażu.

 

Swoją drogą polskie sklepy odstają od zapotrzebowania. Jak już mają na stanie to brak osprzętu.  Trochę też lekceważą klientów. Na pytanie o specyfikację zestawu startowego Fermzilla otrzymałem odpowiedź - "to co na zdjęciu". W końcu nawet to nie okazało się prawdą, bo nie było ball-locków obecnych na zdjęciach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sapcio ile przesyłka idzie z Czech ? Przez chwilę miałem plan podjechać  do Czech ale jak wysyłka 11e to się nie opłaca

 

@jac007 generalnie zamówienie już do mnie idzie . Pochpnie zamówiłem 35l .. Warki robię po 22 l więc lepszą opcją będzie dla mnie 27 l , nawet  lepiej mi do mniejszej wersji  będzie lodówkę znaleźć bo w ta co mam na bank mi się nie zmieści ?

Edytowane przez witur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, witur napisał:

@Sapcio ile przesyłka idzie z Czech ? Przez chwilę miałem plan podjechać  do Czech ale jak wysyłka 11e to się nie opłaca

 

@jac007 generalnie zamówienie już do mnie idzie . Pochpnie zamówiłem 35l .. Warki robię po 22 l więc lepszą opcją będzie dla mnie 27 l , nawet  lepiej mi do mniejszej wersji  będzie lodówkę znaleźć bo w ta co mam na bank mi się nie zmieści ?

Do mnie szło to 2 dni od momentu przelewu, w sumie to sam przelew przez Revolut był wąskim gardłem - normalnie pewnie 1 dzień by przyszło  ?

Jeśli chodzi o smarowanie uszczelek i tak dalej - to ja stosuje zwykłą wazelinę z apteki, też daje rade.

 

Wczoraj próbowałem pierwszej warki(srogo chmielona hazy ipa) i powiem, że fermentacja i chmielenie pod ciśnieniem, plus beztlenowy transfer do kega to jest jednak wskoczenie na następny poziom jeśli chodzi o smak i aromat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, witur napisał:

@Sapcio ile przesyłka idzie z Czech ? Przez chwilę miałem plan podjechać  do Czech ale jak wysyłka 11e to się nie opłaca

 

@jac007 generalnie zamówienie już do mnie idzie . Pochpnie zamówiłem 35l .. Warki robię po 22 l więc lepszą opcją będzie dla mnie 27 l , nawet  lepiej mi do mniejszej wersji  będzie lodówkę znaleźć bo w ta co mam na bank mi się nie zmieści ?

 

Przysyłają piorunem. Ja zamówiłem 21 grudnia, a otrzymałem 28, ale wiadomo, święta. Zamówiłem też smar spożywczy:

https://www.bahnik.cz/nahradni-dily-na-narazece/potravinarska-vazelina-diamant-70ml/

 

Dużo ciekawych porad podaje Lucas Steyn na swoim kanale, np.

https://youtu.be/k6kq2QN1oSY

 

Potwierdza, że wersja 35 l niezbyt nadaje się do standardowych warek 20 l z powodu zbyt dużej przestrzeni nad fermentującą brzeczką. 

 

 

 

Edytowane przez Sapcio
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witur napisał:

@Sapcio byle jaki słowacki adres wystarczy wpisać przy zakładaniu konta ?

 

Ja kupowałem bez zakładania konta. Jednak zamawiając faktycznie trzeba wpisać adres na Słowacji. W formularzu są listy rozwijane i nie da się wpisać byle czego. Ja z map google znalazłem i wpisałem jakiś dom kultury czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaś szukam jakieś instrukcji jak wszystko połączyć w całość wraz z rozpiską osprzętu, który będzie mi potrzebny do wykonania. Chodzi mi o przeprowadzenie fermetacji ciśnieniowej. z tym iz chce wszystko rozlwać do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, sly fox napisał:

Panowie, ile maxymalnie można zmieścić w fermzille 35 l  ? 30 litrów wejdzie ? 5 litrowa poduszka to chyba całkiem sporo , co ?

 

Nie używam ale uważam że 30 na spokojnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak tam koledzy doświadczenia z lagerami w temp pokojowej i fermentacji pod ciśnieniem? Bo nie wiem czy sprzedawać lodówkę i kupować ten fermentor czy nie. Warto się w takie coś bawić czy zostać na wiadrach i lodówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam koledzy doświadczenia z lagerami w temp pokojowej i fermentacji pod ciśnieniem? Bo nie wiem czy sprzedawać lodówkę i kupować ten fermentor czy nie. Warto się w takie coś bawić czy zostać na wiadrach i lodówce?

Tak jak pisałem wcześniej, od momentu gdy przesiadłem się na Fermzille to praktycznie w ogóle nie używam lodówki. Fermentacje w wiadrach robię sporadycznie, np. Weizen. Zrobiłem już 4 lagery, aktualnie kończę fermentacje Portera Bałtyckiego. Wszystko pod ciśnieniem w temperaturze otoczenia. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Fermentacja jest czysta, bez niepotrzebnych estrów. Wcześniej ciężko mi było taki efekt osiągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igor Siemieniuk napisał:


Tak jak pisałem wcześniej, od momentu gdy przesiadłem się na Fermzille to praktycznie w ogóle nie używam lodówki. Fermentacje w wiadrach robię sporadycznie, np. Weizen. Zrobiłem już 4 lagery, aktualnie kończę fermentacje Portera Bałtyckiego. Wszystko pod ciśnieniem w temperaturze otoczenia. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Fermentacja jest czysta, bez niepotrzebnych estrów. Wcześniej ciężko mi było taki efekt osiągnąć.

 

Dobrze chłop prawi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igor Siemieniuk napisał:


Tak jak pisałem wcześniej, od momentu gdy przesiadłem się na Fermzille to praktycznie w ogóle nie używam lodówki. Fermentacje w wiadrach robię sporadycznie, np. Weizen. Zrobiłem już 4 lagery, aktualnie kończę fermentacje Portera Bałtyckiego. Wszystko pod ciśnieniem w temperaturze otoczenia. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Fermentacja jest czysta, bez niepotrzebnych estrów. Wcześniej ciężko mi było taki efekt osiągnąć.

Czyli lodówka jednak nie jest niezastąpiona? Lagery zazwyczaj robię późną jesienią i zimą żeby CC robić w skrzyni na balkonie. Jeśli fermentor ciśnieniowy zastąpi lodówkę do fermentacji to muszę nad tym rozwiązaniem pomyśleć. Szkoda tylko że miesiąc temu zabudowałem tą swoją lodówkę pod kolor mebli w pokoju żeby jakoś wyglądała...

 

4 godziny temu, anteks napisał:

Czekam na GCh  fermentowanego dolniakami w temp pokojowej pod ciśnieniem

Ja tam na konkursy piw nie ślę i raczej słać nie będę. Piwa są dla mnie, ew dla gości na poczęstunek i mają po prostu smakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, nike21 napisał:

Czyli lodówka jednak nie jest niezastąpiona? Lagery zazwyczaj robię późną jesienią i zimą żeby CC robić w skrzyni na balkonie. Jeśli fermentor ciśnieniowy zastąpi lodówkę do fermentacji to muszę nad tym rozwiązaniem pomyśleć. Szkoda tylko że miesiąc temu zabudowałem tą swoją lodówkę pod kolor mebli w pokoju żeby jakoś wyglądała...

 

Ja tam na konkursy piw nie ślę i raczej słać nie będę. Piwa są dla mnie, ew dla gości na poczęstunek i mają po prostu smakować.

 

Ja po zakupie FZ  musiałem kupić nową lodówkę bo w starą sie nie chciała zmieścić .. Teraz wkładam FZ do lodówki i wyciągam ja dopiero jak jest pustaa i trzeba myć . Zero latania z wiadrami itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.