Skocz do zawartości

Kadź zacierna do RIMS


lgorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w planach zrobić sobie nową kadź zacierną do swojego RIMS, jednak mam pytanie czy wymiary, gdzie średnica 35,5cm i wysokość 50cm będzie odpowiednie do tego typu zacierania ? Pytam czy nie będzie za wysoki aby nie zbijać złoża. Mam sito szczelinowe o średnicy 31,5cm i zbiornik chce do niego dopasować.

 

Drugie pytanie ze strony technicznej, jakiej grubości blachę zastosować 1,0mm 304?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce od zera go wykonać aby dostosować pod sito szczelinowe które posiadam, dodatkowo kilka innych pomysłów dodać. 

 

Ostatnio wpadłem na możliwość zastosowania plastiku jednak dalej nierdzewna mnie interesuje bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 06:59, c64club napisał:

Chcesz od zera wykonywać zbiornik? Ile słodu masz zamiar zacierać? 

 

Zapomniałem odpowiedzieć na drugie pytanie. Obecnie jest to 5-10 kg słodu w zależności od gatunku piwa. Jednak maksymalna ilość słodu to 15-20 kg na tym sprzęcie co mam. 

 

Dlatego pytam czy średnica 355 cm i wysokość 50 cm nie będzie za bardzo zbijać słodu, jak nie to super, bo mogę zastosować minimalnie wyższy. Z obliczeń wychodzi że kadź zacierna będzie mieć około 50 litrów.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

355 cm to ledwie pokryjesz warstwą jednego ziarenka. No dobra, wiem że miały być milimetry. Tylko chwilę miałem okazję podziałać na "dużych garach", tam warstwy młóta są znacznie grubsze niż w domu i się nic nie przytyka.

 

Zamiast budować zbiornik od zera, działaj z kegiem. Dzięki stożkowemu dnu, keg przyjmie każdą średnicę sita. Mało tego, nawet jakby było nie do końca płaskie, to milimetrowa szpara na części obwodu niczego nie psuje. Zatyka się ziarnem i spokój. Powierzchnię FD i tak masz znacznie większą niż wystarczająca, więc nabądź 50l kega za ułamek kosztów wykonania zbiornika i działaj. wspawując różne atrakcje w gotową beczkę. Rozwiązania mocowania dna itp mogę Ci podrzucić jak pokażesz. Tylko w miarę możliwości foty nie za wielkie, siedzę na satelitarnym łączu i pół megabita na sekundę przez pięć minut to tu i tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.