Skocz do zawartości

Fałszywe dno, wkład do garnka.


smola

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pięć arkuszy takiej siatki jak na foto:

IMG_20200710_121716.thumb.jpg.c3b98e76c39ad295b6aaf6a8487f1e6d.jpg

 

Pytania mam następujące, wyciąć z tego tylko fałszywe dno? Czy może jednak zespawać wszystko razem na kształt walca, w którym dno byłoby też z tej siatki? Walec byłby idealnie dopasowany do średnicy garnka z uchwytami, by można to było powoli wyciągać do góry, zawiesić do ociekania i od razu  gotować brzeczkę, bez zbędnego przelewania. Coś ala hop spider, tylko większe i w takim garnku zacierać i gotować. Zda to egzamin? Tylko co z wysładzaniem?

Czy jednak zrobić mniejsze, do fermentora z kranikiem, zostawiając z 2,5 cm od dna, do kranika filtrator z oplotu i w takim czymś wysładzać?

Oczka mają coś około 1 mm, może mniej. Nie mam jak zmierzyć. Ewentualnie siatkę dać podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tamtomasz napisał:

Wydaje mi się, że trochę za grube oczka....

 

W sensie, że za duże światło?

 

Akurat wczoraj szperałem "w tym temacie" jako, że chcę zrobić dno do wiadra i opinie są różne - od szparek 0.8mm

do otworów fi 2.5mm Sam zamówiłem sitko z nierdzewki z otworami <> 2.5mm. Wyjdzie w praniu :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tamtomasz, dziękuję za obszerną odpowiedź. Piszesz, że oczka za duże, to może na krzyż dam dwa arkusze, pomyślę.

 

21 godzin temu, tamtomasz napisał:

Na fałszywe dno z kolei wydaje mi się, że nie wytrzyma obciążenia młótem.

Planowałem wzmocnić stelażem z nierdzewnego pręta. A plamki to odbarwienia od jakiegoś smaru, sprawdzałem na jednej siatce i po odtłuszczeniu schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.