Skocz do zawartości

Koźlak długa fermentacja


Betfard

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Jakieś 2 miesiące temu popełniłem Koźlaka dubeltowego według tej receptury:

 

20L

3Kg Pilzneńskiego

5kg Monachijski jasny

0,25kg Monachijski ciemny

0,05kg Karmel 300

Zacierany dekokcyjne 

 

Użyłem Gęstwy z lagera na drożdżach FM31(drożdże były trochę przeterminowane podczas robienia lagera, ale wyszedł na nich świetnie).  Przed fermentacją BLG wyniosło około 20-21(mam niedokładny balingometr do wina). Piwo fermentowało około 2 miesiące w temperaturze 10-13 stopni.  Jednak gdy sprawdziłem BLG wynosiło ono około 10, więc fermentacja nie doszła jeszcze do końca.(na powierzchni fermentora widać jeszcze pianę). Wszędzie czytałem że koźlaki leżakują około 2-4 tygodni. 

Stąd moje pytanie: Czy przyśpieszyć jakoś fermentację? Podnieść temperaturę, albo dokupić drożdże? Czy dać mu jeszcze czas, czy może piwo już spisać na starty?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Betfard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżakowanie to nie to samo co fermentacja, leżakuje się przefermentowane piwa. Na marginesie, te 2-4 tygodnie raczej dotyczą zwykłych koźlaków a nie dubeltowych.

 

Jeśli fermentacja faktycznie nadal trwa to piwo należy zostawić w spokoju. Potwierdzić czy trwa można robiąc kolejny pomiar po tygodniu, sama obecność piany czy wysokie blg niczego nie przesądza. Warto zainwestować w porządny balingometr przy robieniu takich trudnych technicznie piw.

 

Jeśli kolejny pomiar nadal pokaże 10Blg to wskazuje na zatrzymaną fermentację. Można pobujać fementorem i zobaczyć czy to coś pomoże. Przenoszenie do wyższej temperatury jest mocno dyskusyjne, raczej tylko w ostateczności.

 

Robiłeś FFT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.