Skocz do zawartości

Wyszynk na weselach


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł wstawiania własnych piw na wesela, w formie wynajęcia kegeratora z trzema kranami. Na kranach widziałbym piwo pszeniczne, APA oraz coś a la jasne pełne dla osób gustujących w koncerniakach, po 19 litrów każde (pojemność standardowych corneliusów). Na samym początku taka działalność miałaby zapewne formę nieoficjalną podobną do dystrybucji bimbru, chociaż wiadomo że z czasem należałoby założyć własną działalność aby uregulować wszelkie kwestie formalno-prawne.

 

Czy ktoś spotkał się już z takim pomysłem, lub sam go rozważał i jest w stanie powiedzieć co na ten temat, poza prognozami że jak UC się dowie to będzie płacz? ;) 

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.09.2020 o 00:31, Hary86 napisał:

Czy ktoś spotkał się już z takim pomysłem, lub sam go rozważał i jest w stanie powiedzieć co na ten temat, poza prognozami że jak UC się dowie to będzie płacz? 

Nie sądzę żeby taki ktoś miał zamiar się tym publicznie chwalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś boi się represji ze strony UC czy US to zapraszam na priv. Niemniej jednak na forum mamy masę osób które sprzedają swoje piwo z pominięciem tych instytucji, a mimo wszystko pogadać można ;) No bo chyba nikt nie będzie próbował nam wmówić, że warka co tydzień lub kilka razy w tygodniu i gary po 50-100 litrów, to wszystko na własne potrzeby :D 

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli impreza będzie w jakimś lokalu trzecim (nie Twoim) to wynajmujący będzie musiał mieć zgodę od właściciela lokalu na konsumowanie Twoich piw podczas imprezy. Prawdopodobnie się nie zgodzi. Jeśli się zgodzi to na nim spoczywa cała odpowiedzialność sanitarno-prawno-skarbowa jakby się coś stało lub w razie kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anatom niby tak, z drugiej strony bimber czy różnego rodzaju nalewki to na weselach norma i nie słyszałem żeby jakiś dom weselny zabronił ich wstawienia. Tak jak wspomniałem w pierwszym poście, są to jak na razie luźne rozmyślania, dlatego nie chcę jakoś bardzo się tutaj sprzeczać na tematy związane z legalnością całego przedsięwzięcia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.09.2020 o 08:41, anatom napisał:

Jeśli impreza będzie w jakimś lokalu trzecim (nie Twoim) to wynajmujący będzie musiał mieć zgodę od właściciela lokalu na konsumowanie Twoich piw podczas imprezy. Prawdopodobnie się nie zgodzi. Jeśli się zgodzi to na nim spoczywa cała odpowiedzialność sanitarno-prawno-skarbowa jakby się coś stało lub w razie kontroli. 

 

W przypadku ciast był z tym problem, ale na własnym weselu miałem swoje piwo. Lokal nie miał obiekcji. Przywiozłem też morawskie wina zakupione u polskiego dystrybutora. Czegoś mocniejszego też można było próbować. Na tego typu imprezach domowa produkcja była od zawsze.

 

W mojej ocenie, jeśli ktoś nie czyni sobie z takiej działalności źródła utrzymania i jest to jednostkowe to nie powinien podlegać penalizacji. W innych nie pochwalam i nie popieram.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pracuje na weselach od 15 lat. 

Niemal zawsze jest tam swojski bimber i nikt nie ma z tym problemu. O żadnej dziwnej kontroli też nie słyszałem. 

 

Może i wesela są coraz to wytworniejsze jednak bimber towarzyszy każdemu. 

 

Baa! Znam luksusowe sale weselne co z bimbrownikami współpracują po cichu... I nie ma tu nic legalnego. 

 

Tak też z pewnością jeżeli znajdziesz chętna parę to bez problemu wstawisz na taką imprezę swój sprzęt z piwkiem. 

 

Celował bym bardziej na coraz to już mniej modne poprawiny. Tam więcej piwka zawsze szło niż pierwszego dnia. 

 

Mimo to uważam z doświadczenia, że jak młodzi powiedzą, że wstawiają taki sprzęt to lokal nie będzie miał żadnego ale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weselu i poprawinach mojego brata zeszyły 3x30 litrowe kegi mojego piwa i nikt nie miał problemu ze wstawieniem nalewaka na imprezę. Ale już u mojego szwagra nie było nawet opcji na butelki. Mieli na to paragraf w umowie. Jak widać to zależy od lokalizacji i właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mibor napisał:

Na weselu i poprawinach mojego brata zeszyły 3x30 litrowe kegi mojego piwa i nikt nie miał problemu ze wstawieniem nalewaka na imprezę. Ale już u mojego szwagra nie było nawet opcji na butelki. Mieli na to paragraf w umowie. Jak widać to zależy od lokalizacji i właścicieli.

 

Tak zapytam, mieli paragraf w umowie na butelki bez akcyzy, czy ogólnie na butelki, za które nie zapłacili od takzwanego korka?

Jeżeli opcja pierwsza co z bimberkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal131 napisał:

Tak zapytam, mieli paragraf w umowie na butelki bez akcyzy, czy ogólnie na butelki, za które nie zapłacili od takzwanego korka?

Jeżeli opcja pierwsza co z bimberkiem? 

Z tego co pamiętam mieli zapis o konieczności przedstawienia dowodu zakupu czy jakoś tak. Bimbru też nie było na tym weselu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem swoje piwo na swoim weselu, ale to dawno i już nieprawda... ?

Prawo stanowi, że nie jest to legalne. Tak jak z bimbrem. De facto robi się to na własną odpowiedzialność. Dlatego lokale się zabezpieczają w umowach, aby tej odpowiedzialności nie ponosić. Kontrole KAS się zdarzają. Tyle mogę napisać.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.