Skocz do zawartości

smola

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie jeśli gazuję piwo 1,5 bara i do wyszynku ustawię 1,6 bara to powinno być ok. Piwo w przewodzie od kega do schładzarki się przecież nie dogazuje bo skąd? Nawet w przewodach schładzarki się nie dogazuje bo skąd? Trzeba jedynie zapewnić w linii odpowiednie ciśnienie tak, żeby piwo się nie rozgazowywało w przewodzie i nie tworzyła się w nim piana.

 

Zrobiłem ostatnio coś w deseń, który opisałeś na końcu postu tzn zmniejszyłem ciśnienie nagazowania do ok 1-1,5 bara dla piwa stojącego w ok 20 stopniach. Wyszynk zaczynam w ten sposób, że odkręcając gaz słucham czy zaczyna napływać CO2 do kega i jak usłyszę to zostawiam to ciśnienie i wyszynkuję. I aktualnie nie mam problemów z pianą do 4/5 kega. Potem ilość gazu w kegu się zwiększa i w kilka dni piwo się mocniej nagazowuje. Mimo iż gaz zawsze zakręcam i nie napływa do kega. Zwiększenie ciśnienia wyszynku nie pomaga wyraźnie albo musze je zwiększyć bardziej - to jeszcze testuję.

 

Jedno na co zwróciłem uwagę. Jak mam kega, w którym mam 1 bar CO2 i ustawię wyszynk na 1,1-1,2 bara to przed schłodzeniem z kranu leci sama piana, a po schłodzeniu potrafi lecieć piwo bez żadnej piany i nawet wymuszenie jej powstania obniżając szklankę niewiele daje. Mowa oczywiście o pianie w kuflu bo w przewodzie jest samo piwo bez śladu bąbelków. A przewód mam nawet pociągnięty bezpośrednio za kuchenną lodówką czyli można powiedzieć, że się nawet ogrzewa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 18:46, nike21 napisał:

Ciekaw jestem tych wyliczeń z nalewaki-do-piwa.pl. Daj koniecznie znać jak wyszło.

Podłączyłem dzisiaj wszystko na nowo i piwo pięknie się leje, żadnej piany, ale to może być spowodowane tym, że piwo w kegu miało około 9°C. Do wieczora zostaje w ciepłym pomieszczeniu, tam gdzie będzie wyszynk i zobaczę jak będzie. Na obecną chwilę, to dla mnie jest rewelacja. Długość linii to 0,7m do schładzarki + 1,5m uzwojenie schładzarki + 0,7m od schładzarki do kranu. Przewód piwny 5/16", ciśnienie wyszynku 1,2 bar.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Podpowiedzcie mi proszę bo już nudzi mi się proces butelkowania piwa i chciałbym przejść na kegi i lać piwko z kranu. Jakie są najlepsze rozwiązania, biorąc pod uwagę fakt, że nie mam lodowki, żeby trzymać tam kegi. I jaki jest koszt takiej zabawy.

Oraz jak to jest z czyszczeniem kegow i calej instalacji, jakie są minusy a jakie plusy ?

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, smerf08365 napisał:

Podpowiedzcie mi proszę bo już nudzi mi się proces butelkowania piwa i chciałbym przejść na kegi i lać piwko z kranu. Jakie są najlepsze rozwiązania, biorąc pod uwagę fakt, że nie mam lodowki, żeby trzymać tam kegi. I jaki jest koszt takiej zabawy.

Oraz jak to jest z czyszczeniem kegow i calej instalacji, jakie są minusy a jakie plusy ?

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Pozdrawiam?

Jak nie masz lodówki a piwo ma byc schłodzone to obowiązkowa schładzarka. Najtańsza wodna lub sucha np PYGMY. Kegów nie musisz trzymać w lodówce. Czyszczenie instalacji i kegów to dziecinnie proste. Myślę że ceny zaczynają sie od 1000zł

ps Mokre są tanie ale bardziej upierdliwe w użytkowaniu bo trzeba schłodzić wodę i zajmują więcej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anteks napisał:

Jak nie masz lodówki a piwo ma byc schłodzone to obowiązkowa schładzarka. Najtańsza wodna lub sucha np PYGMY. Kegów nie musisz trzymać w lodówce. Czyszczenie instalacji i kegów to dziecinnie proste. Myślę że ceny zaczynają sie od 1000zł

ps Mokre są tanie ale bardziej upierdliwe w użytkowaniu bo trzeba schłodzić wodę i zajmują więcej miejsca

Pisałem właśnie do Pana Macieja od tych schładzarek, PYGMY 25 teraz kosztuje 2100. Oprócz tego nie wiem jakie jeszcze wydatki mnie czekają żeby wszystko działało jak należy.

Czym się to myje i w jaki sposób?

Edytowane przez smerf08365
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ogólnie zaczynam dopiero przygodę z piwowarstwem jednak mam możliwość zakupu chłodziarki do piwa.

Tak mniej więcej wygląda - https://www.olx.pl/d/oferta/chlodziarka-do-piwa-z-jednym-nalewakiem-CID4269-IDTZKfQ.html

Do tego nalewak, keg 50l, złącza i butlę do gazu z reduktorem. W skrócie cały zestaw tylko dawno nie używany lecz sprawny.

 

No i zastanawiam się czy nabyć taki sprzęcik. Niby fajna sprawa jednak moje spożycie piwa nie jest jakoś mega duże i okazji do wypicia w większym gronie też już mniej.

Ile takie piwo wytrzyma ? Czy można je spokojnie odłączyć od chłodziarki i wypić resztę przy innej okazji czy najlepiej już je wypić całe ? Wtedy w grę wchodziłyby mniejsze pojemności kegów.

Jak to jest pomóżcie i doradźcie jeśli możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piwoszamator napisał(a):

Witam, ogólnie zaczynam dopiero przygodę z piwowarstwem jednak mam możliwość zakupu chłodziarki do piwa.

Tak mniej więcej wygląda - https://www.olx.pl/d/oferta/chlodziarka-do-piwa-z-jednym-nalewakiem-CID4269-IDTZKfQ.html

Do tego nalewak, keg 50l, złącza i butlę do gazu z reduktorem. W skrócie cały zestaw tylko dawno nie używany lecz sprawny.

 

No i zastanawiam się czy nabyć taki sprzęcik. Niby fajna sprawa jednak moje spożycie piwa nie jest jakoś mega duże i okazji do wypicia w większym gronie też już mniej.

Ile takie piwo wytrzyma ? Czy można je spokojnie odłączyć od chłodziarki i wypić resztę przy innej okazji czy najlepiej już je wypić całe ? Wtedy w grę wchodziłyby mniejsze pojemności kegów.

Jak to jest pomóżcie i doradźcie jeśli możecie.

Chłodziarka dobra rzecz, nie wiem tylko co to za sprzęt i czy wart tej ceny. W niepełnym zagazowanym kegu piwo spokojnie postoi parę miesięcy.

Ale jak masz mały przerób to kegi raczej 10-20l proponuję, będzie wygodniej, możesz zrobić więcej rodzajów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piwoszamator napisał(a):

Witam, ogólnie zaczynam dopiero przygodę z piwowarstwem jednak mam możliwość zakupu chłodziarki do piwa.

Tak mniej więcej wygląda - https://www.olx.pl/d/oferta/chlodziarka-do-piwa-z-jednym-nalewakiem-CID4269-IDTZKfQ.html

Do tego nalewak, keg 50l, złącza i butlę do gazu z reduktorem. W skrócie cały zestaw tylko dawno nie używany lecz sprawny.

 

No i zastanawiam się czy nabyć taki sprzęcik. Niby fajna sprawa jednak moje spożycie piwa nie jest jakoś mega duże i okazji do wypicia w większym gronie też już mniej.

Ile takie piwo wytrzyma ? Czy można je spokojnie odłączyć od chłodziarki i wypić resztę przy innej okazji czy najlepiej już je wypić całe ? Wtedy w grę wchodziłyby mniejsze pojemności kegów.

Jak to jest pomóżcie i doradźcie jeśli możecie.

Upierdliwe użytkowanie, by napić sie 1 zimnego piwa trzeba schłodzić kilka minut wcześniej bank wody lodowej. Chyba że jakaś grubsza impreza to OK

ps Ja bym poszedł w jakąś suchą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję obie (suchą i z bankiem wody lodowej). Ostatecznie z bankiem lodowym służy mi do schładzania dwóch fermentorów. Na jedno piwo w domu, tak jak @anteks pisze, upierdliwa w użytkowaniu. Na większą imprezę już tak. Do domu polecam suchą, a i imprezy też obsłuży. Łatwa i szybka w obsłudze oraz w utrzymaniu czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację jednak taka sucha chłodziarka trochę kosztuje (nie znalazłem nic w miarę sensownego i taniego), a tą z wodą lodową mogę nabyć za 1tys wraz z nalewakiem, przyłączami i butlą z gazem (butla nie wiem ile ale dość duża). Jedynie co to wężyki trzeba by wymienić bo strasznie już stare.

 

9 godzin temu, smola napisał(a):

Ostatecznie z bankiem lodowym służy mi do schładzania dwóch fermentorów.

Jak chłodzisz w tym fermentor ?

 

 

A jeszcze mam pytanie jak nagazować piwo w takim kegu euro ? Jakieś pewnie specjalne złącze jest do tego ? Widziałem tylko jak nagazowują w tych corneliusach.

Edytowane przez piwoszamator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2023 o 18:42, piwoszamator napisał(a):

Jak chłodzisz w tym fermentor ?

Nie w tym, tylko za pomocą tego. Bank schładza glikol, który jest tłoczony pompkami do spiral fermentorów.

IMG_20220606_175554.thumb.jpg.ff4668bce7b5e8b37e6b563b0ad1c7c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.