Skocz do zawartości

Jaki taboret?


chojnas44

Rekomendowane odpowiedzi

Warzę warki po około 54-56 litrów i gotuję na tym taborecie, ale aby miał te 10,5 kw to reduktor musi być na 50 mbar. Do tego jeszcze propan, jest bardziej kaloryczny i mniej śmierdzą spaliny. Brzeczka wrze energicznie. Miałem wcześniej 7,5 kw i ledwo się gotowała w takiej ilości. Producent podaje wytrzymałość wagową taboretu 28kg, ale spokojnie wytrzyma pełny gar 70l. Dla świętego spokoju można wzmocnić ramę. Polecali mi wcześniej taboret sarra lub sahara, ale tam każdy pierścień na palniku ma swój osobny zawór i jakoś nie uśmiechało mi się to. Ten ma zapalarkę i termoparę odcinającą dopływ gazu po zgaszeniu płomienia. Krótko, ja ze swego jestem po dwóch warkach zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chojnas44 napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu taboretu gazowego. I tu mam potężna zagwostke jaki wybrać? Warze w garnkach 50-70l, jaka moc powinien mieć taki taboret żeby to jakoś współpracowało? Może macie jakieś sprawdzone modele lub producentów?

 

Weź >>> https://allegro.pl/oferta/zeliwny-taboret-gazowy-9-8-kw-palnik-kuchenka-10087184332 . Używam do warek 40-45L i sprawdza się idealnie. Kiedyś na forum mi taki polecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad tym sarra tylko trochę obawiam się kruchości żeliwa. Jest tam jakaś możliwość zamocowania tego taboretu na stalowych nogach? Mam możliwość uspawania stelaża. A może są w sprzedaży same dysze do samodzielnego zamocowania? I jak wyglada w tych taboretach temat grzania podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwo jest ok, ale nie może upaść bo... Używam od 2 lat i zapomniałem już o kuchence :D Ja ustawiam taboret na kuchence gazowej i jest ok, ale nie próbowałem nigdy na podłodze. Generalnie dysze do propan-butanu są ok i nie widzę potrzeby wymiany, alej pasują od zwyklej kuchenki.

Podpowiem Ci ciekawostkę, jeśli zamierzasz używać p-b. to sahara, ale jakbyś chciał podłączyć gaz ziemny to ta się nie nadaje. Do cng są specjalne za 300-400zł. Ja swoją delikatnie zmodernizowałem i czeka na testy :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.