Skocz do zawartości

Dozowanie drożdży suchych - oszustwo producenta?!


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie fakt zmiany proporcji użycia drożdży, jakie podaje producent Fermentis przy drożdżach s23. Kupiłem drożdże z informacją o zastosowaniu saszetki 11,5g na 20-30 litrów, otrzymałem z innym napisem 11,5g na 10-15 litrów. To jest dopiero jakiś przekręt. Dodam, że dla producenta najlepiej będzie, jak piwowar doda saszetkę na 5 litrów. Popyt zwiększony, sprzedaż zwiększona, zyski zwiększone. Saszetka kosztuje około 16zł ...

IMG_20210124_124050.jpg

23.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać, gdzie PRODUCENT pisze o dawkowaniu 1 saszetka na 20-30l ?

 

Bo ja widzę jasną informację PRODUCENTA:
https://fermentis.com/en/fermentation-solutions/you-create-beer/saflager-s-23/

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzesiuu napisał:

Na stronie producenta 11,5 grama zaleca stosowanie w granicach od 9,5 do 14 litrów - dosage 80-120g na 100 litrów.  Na etykietach są różne informacje 20-30 litrów, a na drugiej 10-15 litrów.

Bliżej prawidłowej ilości drożdży jest ta wersja z saszetką na 10-15 litrów, ale ja bym dał jeszcze więcej. Tutaj masz kalkulator ilości drożdży. https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiuu napisał:

Zastanawia mnie fakt zmiany proporcji użycia drożdży, jakie podaje producent Fermentis przy drożdżach s23. Kupiłem drożdże z informacją o zastosowaniu saszetki 11,5g na 20-30 litrów, otrzymałem z innym napisem 11,5g na 10-15 litrów. To jest dopiero jakiś przekręt. Dodam, że dla producenta najlepiej będzie, jak piwowar doda saszetkę na 5 litrów. Popyt zwiększony, sprzedaż zwiększona, zyski zwiększone. Saszetka kosztuje około 16zł ...

IMG_20210124_124050.jpg

23.png

Ale przecież jest napisane na tej drugiej saszetce, że 11.5g to jest przy fermentacji 20-30l w temperaturach pokojowych, w temperaturach odpowiednich dla dolnej fermentacji jest napisane 2 x 11.5g.

Widocznie producent poszedł po rozum do głowy i zmienił, bo 2 paczki na 30L to trochę mało.

Edytowane przez skazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, grzesiuu napisał:

Na stronie producenta 11,5 grama zaleca stosowanie w granicach od 9,5 do 14 litrów - dosage 80-120g na 100 litrów.  Na etykietach są różne informacje 20-30 litrów, a na drugiej 10-15 litrów.

 

No to dlaczego piszesz o oszustwie ?

Po prostu jakiś czas temu zmienili zalecenia - żebyś zrobił lepsze piwo.

Czy producent nie zmienił zdjęć etykiet ?

 

7 minut temu, skazi napisał:

Ale przecież jest napisane na tej drugiej saszetce, że 11.5g to jest przy fermentacji 20-30l w temperaturach pokojowych, w temperaturach odpowiednich dla dolnej fermentacji jest napisane 2 x 11.5g.

To i tak jest nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fotohobby napisał:

 

No to dlaczego piszesz o oszustwie ?

Po prostu jakiś czas temu zmienili zalecenia - żebyś zrobił lepsze piwo.

Czy producent nie zmienił zdjęć etykiet ?

 

To i tak jest nieaktualne

Dlatego napisałem wyżej, że widocznie producent poszedł po rozum i zmienił na 2 x 11.5g na 10-15L, bo na 30L to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.