Skocz do zawartości

Problemy z Klarstein


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj podczas zacierania kociołek nagle zdechł. Po opróżnieniu okazało się, że dno jest całkowicie czarne (patrz rysunek). Jestem pewien, że do było powodem awarii. Przez co mogło się tak dno przypalić? Dno nie było porysowane, wręcz przeciwnie, wypolerowane. Zacierałem 2kg pszenicy i 1kg pilznenskiego przy włączonej pompie z obiegiem dolnym i górnym.

 

Co można z tym teraz zrobić?

 

 

9B179B2C-7AA3-4EB5-8237-D8AEE2140206.jpeg

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eselchen, a czy czasem pompa nie osuszyła Ci dna? Przy pszenicy mogło dojść do zatkania przepływu przez młóto, a potem to juz z górki. Na 1,6Kw nie powinno tak przyjarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Piwosz86 napisał:

A nie spaliła ci się ta grzałka? Kociołek działa?

Kociołek nie działa. Odcięło go, nawet pompa nie działa. Wyczyszczę go i rozbiorę zobaczyć co co się zepsuło.  
 

34 minuty temu, Lipa napisał:

@Eselchen, a czy czasem pompa nie osuszyła Ci dna? Przy pszenicy mogło dojść do zatkania przepływu przez młóto, a potem to juz z górki. Na 1,6Kw nie powinno tak przyjarać.

Nie pomyślałem o tym. Mogło się tak zdarzyć choć nie ustawiłem dużego przepływu przez obieg górny.

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtaksNapewno nie zaszkodzi. Zwiększa siłę przepływu brzeczki w okolicy grzałki i obmywa grzałkę z syfu. W mojej 30 stce po warzeniu dno mam w lepszym stanie bez dolnego obiegu. Kwestia obcykania mocy grzałki. 

 

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robert87 napisał:

A ja znowu im więcej czytam o tych kociołkach to tym bardziej się do nich zniechęcam, co rusz jakiś problem, jakiś mod potrzebny, jakies sito, jakieś zatykanie się pompy...

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

Trzeci raz używać kociołka i też się zniechęcam. Za każdym razem coś się dzieje. Poprzednim razem to przekaźnik się nie załączał, choć sterownik pokazywał, że podgrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak chłopaki, kupiłem swój kocioł niekompletny i z awarią za 4 stówki. Musiałem go rozebrać i złapałem się za głowę jedocześnie cytując Maxa z Seksmisji "ale tandeta". Pierwsze warki, to rzeczywiście tragifarsa. Dokupiłem większą bazookę i zacząłem warzyć, kombinując, to tak to może inaczej. Ku mojemu zdziwieniu zaczęło wychodzić całkiem sprawnie. Z perspektywy 17 warek myślę, że to całkiem dobry zakup. Dałem radę ja dacie i Wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eselchen napisał:

Co można z tym teraz zrobić?

Jak pisał @anteks

myj chemią, nie szoruj przypadkiem druciakiem, bo potem będzie się wciąż przypalać.

U mnie przypala przy dużej ilości mąki w śrucie, no i jak woda nie wraca na dół to musi się przypalić. 

Dostosowuj ilość wody do wysokości przelewu, to zapobiegnie wysuszeniu dna.

Jeżeli mocno się przegrzał to mogła pójść grzałka albo jakiś kabel, choć powinno zadziałać wcześniej zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, obok termostatu bimetalicznego, pod koszulką z włókna szklanego na przewodzie fazowym i neutralnym znajdują się bezpieczniki termiczne SF240E (10A, 240 stopni)). Chyba rzeczywiście odpompowało mi całą wodę spod kosza skoro je przepaliło.

BF5351AD-BC52-4BB1-8F5E-1BDFADE565B2.jpeg

33B5DA4F-C926-411F-A634-A30874969783.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eselchen napisał:

Kociołek nie działa. Odcięło go, nawet pompa nie działa. Wyczyszczę go i rozbiorę zobaczyć co co się zepsuło.  
 

.

A to on nie ma na dole przycisku "resetującego" bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiwitom odpływ wmontowany jest w dno, pod którym jest pompa. Jeśli stanie przepływ przez złoże, to cała brzeczka wisi w koszu. Teoretycznie powinien zadziałać przelew, ale jak jest za mała proporcja słód/woda, to się nie przeleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert87 napisał:

A ja znowu im więcej czytam o tych kociołkach to tym bardziej się do nich zniechęcam, co rusz jakiś problem, jakiś mod potrzebny, jakies sito, jakieś zatykanie się pompy...

samochodem też trzeba nauczyć się jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiwitom napisał:

Jak mogło wysuszyć dno? Ja mam co prawda Royala, takiego jak TUTAJ, ale to jest dokładnie to samo co Klarstein. U mnie pompa pobiera wodę z wysokości około 5 cm nad dnem. Nie ma szans na wysuszenie dna, żebym nie wiem co. U Was jest inaczej?

Na tym podlinkowanym pobiera z dna?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.