Skocz do zawartości

Kran Nukatap/Intertap


Zdrawko

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem u kolegów chińczyków na aliexpress kran Nukatap z myślą, że sprawdzę jak działa, bo nie był drogi i do tego czarny ?.

Teraz już chyba wiem skąd ta cena: to był sam kran, bez końcówek, a kolejnym średnim odkryciem było to, że Amerykanie/Australijczycy mają inny standard gwintów do kranów.

Tu jest jakieś 1 1/18"-18, gdzie europejski standard gwintu na kranie to 5/8".

Czy jest jakieś sprytne rozwiązanie typu przejściówka/adapter, żeby taki kran zainstalować, czy musiałbym gdzieś szukać takiego dedykowanego rozwiązania i ciekawe czy to się da gdzieś poza aliexpress kupić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zdrawko napisał:

Zakupiłem u kolegów chińczyków na aliexpress kran Nukatap z myślą, że sprawdzę jak działa, bo nie był drogi i do tego czarny ?.

Teraz już chyba wiem skąd ta cena: to był sam kran, bez końcówek, a kolejnym średnim odkryciem było to, że Amerykanie/Australijczycy mają inny standard gwintów do kranów.

Tu jest jakieś 1 1/18"-18, gdzie europejski standard gwintu na kranie to 5/8".

Czy jest jakieś sprytne rozwiązanie typu przejściówka/adapter, żeby taki kran zainstalować, czy musiałbym gdzieś szukać takiego dedykowanego rozwiązania i ciekawe czy to się da gdzieś poza aliexpress kupić?

 

 

 Spróbuj napisac email do sprzedawcy , może doradzi .

 

P.S  Ostatnio też zastanawiałem się nad kupnem . Ta czarna wkładka to ma zapobiec pienieniu się piwa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Nukatap z jakimś nieautoryzowanym zestawem montażowym z kontrola przepływu, do tego złączka JG 5/8’’.

https://pl.aliexpress.com/item/4001276074040.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.9c784c4dDivjj3

https://beerservice.pl/pl/p/John-Guest-PI451215FS/119

Bardzo fajnie się sprawdza. Planuję dokupienie kolejnych ale już chyba tym razem bez kontroli przepływu.
86cf1aa690e8af2c6a2847035831d4a5.jpg
dd2b0cc78db4c375bb212b80f9cc4d43.jpg

Edytowane przez Igor Siemieniuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Nukatap z jakimś nieautoryzowanym zestawem montażowym z kontrola przepływu, do tego złączka JG 5/8’’. Bardzo fajnie się sprawdza. Planuję dokupienie kolejnych ale już chyba tym razem bez kontroli przepływu.

Skąd ten zestaw montażowy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zdrawko napisał:


Skąd ten zestaw montażowy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dodałem link do posta.

 

Przy następnym zakupie chyba wybiorę zwykły, taki jak ten:

https://pl.aliexpress.com/item/4001080903647.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4f473c003jxK6w&mp=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszuj u siebie dużego lokalnego sklepu hydraulicznego i tam udaj się z kranem, czasami coś mogą dopasować. Najważniejsze by skok gwintu nie byl jakis dziwny . Nie wiem jaką masz grubość ścianki ale można zawsze próbować to albo przegwintować lub jeśli to nierdzewka to dospawać nypel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Nukatap z jakimś nieautoryzowanym zestawem montażowym z kontrola przepływu, do tego złączka JG 5/8’’.

Tak teraz na to patrzę. Skoro sama „rurka” jest 5/8” to jest taka sama jak w kranach non-USA. Zamówiłem z czarnym kranem ten nakręcany kołnierz, może wystarczy to wymienić? 30e2c4bb4625f6b8dbfb04d6e5bd90a1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam gwint jest jak najbardziej standardowy. Jedynie kwestia szerokości tej nakrętki mocującej. Próbowałem zakręcać Nukatap do mocowania Celli i niestety brakowało ułamka milimetra i kran w tym miejscu przeciekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 11:43, Zdrawko napisał:


Tak teraz na to patrzę. Skoro sama „rurka” jest 5/8” to jest taka sama jak w kranach non-USA. Zamówiłem z czarnym kranem ten nakręcany kołnierz, może wystarczy to wymienić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Uporządkuję: do zamówionego kranu potrzebujesz jeszcze zestaw montażowy (ang. "shank"), który na stałe będzie zamontowany w keezer'ze/kegarator'ze. Mogą to być przykładowe następujące elementy:

- krótki - używałem przez jakiś czas do nalewania "z ręki" bo w praktyce nie nadawało się do montażu w grubszej ściance. Do tego miałem przejściówkę Duotight zapinaną na ten króciec, do której wtykałem przewód piwny

- średni - z kontrolą przepływu, używam teraz ale praktycznie nie korzystam z tej kontroli. Jest dłuższy niż ten poprzedni ale nadal ciężko było zamontować w drewnianym kołnierzu o grubości 2,5 cm

- długi - wydaje się być optymalny, bez kontroli przepływu

 

Ten czarny kołnierz z Twojego zdjęcia wydaje się być jednym z elementów takiego zestawu. Pewnie idea producenta była taka, żeby domyślny srebrny kołnierz, standardowo dołączany do zestawów montażowych, wymienić na ten czarny i żeby to wszystko finalnie było w jednej kolorystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, ten kołnierz to element estetyczny, który miał pasować do czarnego kranu. Jeszcze tego nie sprawdziłem fizycznie, ale wydaje mi się ze „shank”(w sumie jaka jest polska nazwa?) jest takiej samej średnicy dla wersji celli jak i dla intertap. Jeżeli uda zamontować się ten czarny element, to będzie działać chyba. Inna sprawa ze ze mam tylko jeden, a krany 2 ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Zdrawko, @Igor Siemieniuk- jak sprawują Wam się Nukatapy po czasie? Składam właśnie kolumnę i rozglądam się za kranami, ale jakoś nie przekonują mnie te plastikowe "nuki" w kranie, wolałbym chyba klasycznie, na o-ringach cały środek. Nie ma z nimi problemów? Z kolei Intertapy z kontrolą przepływu wycofali ze sprzedaży z tego co wyczytałem i mam dylemat co kupić... Czy darować sobie kontrolę i kupić Intertap, czy jednak Nukatap, czy zestaw Intertap z dokręcaną kontrola? Zalezy mi na wymiennych wylewkach i nie wiem jakie rozwiązanie wybrać ?Te shanki z kontrolą mają sens? Jak myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Seb napisał:

@Zdrawko, @Igor Siemieniuk- jak sprawują Wam się Nukatapy po czasie? Składam właśnie kolumnę i rozglądam się za kranami, ale jakoś nie przekonują mnie te plastikowe "nuki" w kranie, wolałbym chyba klasycznie, na o-ringach cały środek. Nie ma z nimi problemów? Z kolei Intertapy z kontrolą przepływu wycofali ze sprzedaży z tego co wyczytałem i mam dylemat co kupić... Czy darować sobie kontrolę i kupić Intertap, czy jednak Nukatap, czy zestaw Intertap z dokręcaną kontrola? Zalezy mi na wymiennych wylewkach i nie wiem jakie rozwiązanie wybrać ?Te shanki z kontrolą mają sens? Jak myślicie? 

Używam ich już około 2 lata. Mam 2 sztuki czarny: nukatap i chromowany intertap.  Kompensatora mi nie brakuje, jeśli piwo jest prawidłowo nagazowane w kegu, to nalewa się bardzo dobrze, jeśli się pieni pierwsza szklanka, tu upuszczam gaz zaworkiem, żeby zmniejszyć ciśnienie nad taflą piwa i tyle. Pomaga też mniejsz masa samego kranu i to, że szybciej się schładza sam w sobie. Podoba mi się ten "ficzer", że się nie zalepiają. Przy tradycyjnych kranach po tygodniu już trzeba było starsanem psikać i gmerać, bo resztki piwa zaklejały przepływ, Tutaj konstrukcja jest taka, że to się po prostu nie dzieje. Poza tym są mniejsze i jakoś tak wizualnie mi bardziej siadły. Jedyna wada, to krótki odstęp "rączki do miejsca zamocowania kranu i jeśli zamontujesz przy ścianie i nie jest to górna krawędź, to już żadnej fikuśnej rączki z drukarki 3d nie zamontujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.01.2023 o 23:35, Seb napisał:

@Zdrawko, @Igor Siemieniuk- jak sprawują Wam się Nukatapy po czasie? Składam właśnie kolumnę i rozglądam się za kranami, ale jakoś nie przekonują mnie te plastikowe "nuki" w kranie, wolałbym chyba klasycznie, na o-ringach cały środek. Nie ma z nimi problemów? Z kolei Intertapy z kontrolą przepływu wycofali ze sprzedaży z tego co wyczytałem i mam dylemat co kupić... Czy darować sobie kontrolę i kupić Intertap, czy jednak Nukatap, czy zestaw Intertap z dokręcaną kontrola? Zalezy mi na wymiennych wylewkach i nie wiem jakie rozwiązanie wybrać ?Te shanki z kontrolą mają sens? Jak myślicie? 

Podpisuję się pod opinią @Zdrawko :) Dodam jeszcze, że dzięki temu, że kran jest mały to nie ma efektu kapania po nalaniu piwa i łatwiej o porządek w ociekaczu. A przy 7 kranach tak jak u mnie to już by się robił niezły bajzel :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie! Zdecydowałem się na Intertapy z nierdzewki. W przyszłym tygodniu pierwsze testy na piwie. 

Na sucho nie ma się do nich czego przyczepić, może poza tym, że słychać jak ten element zamykający w środku delikatnie "szoruje" o wnętrze kranu, w standardowych kranach jest on okrągły, tu kwadratowy i opiera się na 2 zaokrąglonych rogach. Ale na mokro tarcie będzie mniejsze, raczej nie powinno się nic wycierać w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy ktoś się orientuje, czy te krany można wygotować? To samo co do nalewarki przeciwciśnieniowej. Chcę butelkować takim zestawem Oud Bruin i zastanawiam się, jak to zdezynfekować (poza rozłożeniem na części i Star Sanem).

Edytowane przez Łachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Łachim napisał(a):

Czy ktoś się orientuje, czy te krany można wygotować? To samo co do nalewarki przeciwciśnieniowej. Chcę butelkować takim zestawem Oud Bruin i zastanawiam się, jak to zdezynfekować (poza rozłożeniem na części i Star Sanem).

Nalewarkę traktuję NaOh i żyje. Wygotować pewnie też można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.