Skocz do zawartości

Używana butla CO2 - na co zwrócić uwagę


Kronelius

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Powoli kompletuje sobie zestaw do kegów.

 

Mogę kupić używaną butlę CO2 6kg.

Z tego co zauważyłem była na niej nalepka militaria :) Więc pewnie była stosowana wcześniej do paintballa.

 

Butla jest cała szara.

1. Pytanie na co zwrócić uwagę, tak aby wiedzieć czy warto?

2. Czy butla inna niż zielona(spożywcza(?)) nada się?

3. Jako butlę do wyszynku będę miał mała Sodastream. Co jakiś czas nabiję sobie poprzez przejściówkę. Tą większą dam jako nagazowywanie i przedmuchiwanie.

Pytanie czy butla 6 kg jest ok? Czy będzie za mała? Z drugiej strony nie chcę trzymać w domu większego kloca z racji jego wagi.

 

Pozdrawiam w ten słoneczny sobotni dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jescze nie kupiłeś butli , to radzę udać się do pobliskiej stacji napełniania czy gdzie tam zamierzasz ją napełniać-wymieniac . I zapytać co mają oni na miejscu i w jakich pieniądzach. Dla przykładu ja swoje butle z różnymi gazami wymieniam w jednym punkcie i wówczas nie martwię się o legalizację butli.
A może się okazać że bardziej opłaci sie zakupić butle spawalnicza 8kg niż przerobiona z gasnicy 6kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.04.2021 o 11:23, x1d napisał:

6kg starczy na wiele warek, ja używam malutkiej 2kg i starcza mi na kwartał. No ale to kwestia indywidualnego przerobu.

Kolor nie ma znaczenia, ważna jest legalizacja, żebyś mógł ją nabijać. Im dłuższa tym lepiej.

Jeden kwartał... pytanie ile kegów i o jakiej pojemności kolega nagazował i opróżnił tą butlą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.