Skocz do zawartości

Cydr z soku 100% (z biedry)


Szagi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy by nie spróbować zrobić cydru z soków 100% z biedry (te duże kartony z kranikami).

Same w sobie soki są smaczne a w składzie mają jedynie jabłka + wit C.

 

Czy ktoś próbował?

Jakie drożdże i ile jeżeli chciałbym nastawić 20l takiego specyfiku?

Da się potem jakoś oszacować zawartość alkoholu czy to loteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz możliwości zakupu normalnych jabłek i do tego nie masz gdzie wycisnąć sok z tych niekupionych ;) jabłek, taki kartonik jest tania alternatywą.

Kiedyś robiłem cydr z podobnych kartoników, coś tam z tego zawsze wyjdzie :) Ci, którzy pijają "cydry" sklepowe powiedzą, że wyszedł Ci kwaśny i mało jabłkowy.

Możesz poszukać na internecie czegoś takiego jak koncentrat jabłkowy do cydru, ale co z tego wyjdzie? Nie wiem, nie praktykowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cydr z takiego soku wyjdzie, owszem. Sam sok da Ci ok 10 BLG i drożdże przefermentują do 0 więc będzie ok 5% ABV. Jak nie chcesz wytrawnego to siarkowanie i słodzenie cukrem albo bez siarkowania i ksylitol. Cydr z soków tłoczonych jest mętny, bardzo słabo się klaruje. Lepiej wychodzi cydr jabłek puszczonych na sokowirówce. Drożdże winne albo do cydru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz pektoenzym to się sklaruje szybko.
Najlepiej nie kupować takich co pisze + witamina C.
No dokładnie.
Co wyjdzie z słodkiego skoku z dodatkiem Wit C? Poprostu witamina C - tj. Kwas. Więc nie polecam, nawet do dosładzania na refermatnelację takich soków nie polecam, bo dodadzą kwasu... jak soki do cydru to tak jak pisze@INTseed bez KWASU TYPY WIT C.
POZDRO.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja robiłem wielokrotnie cydr z takich kartonów.
Wychodził dobry, ale zawsze musiałem dodawać coś do sklarowania (taki środek z dwoma skłądnikami A i B), bo nigdy osad sam z siebie nie osiadał na dno (podejrzane to jest, ciekawe co jest w środku takich soków tak naprawdę). Używałem dobrych drożdzy specjalnie do cydru. Smak był w porządku, naprawdę. W tym roku też tak pewnie zrobię nie raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 22:53, Szo napisał:

No dokładnie.
Co wyjdzie z słodkiego skoku z dodatkiem Wit C? Poprostu witamina C - tj. Kwas. Więc nie polecam, nawet do dosładzania na refermatnelację takich soków nie polecam, bo dodadzą kwasu... jak soki do cydru to tak jak pisze@INTseed bez KWASU TYPY WIT C.
POZDRO.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Chyba ta teoria z witaminą C jest jednak trochę na wyrost.

 

6 godzin temu, PawelK1 napisał:

Wychodził dobry, ale zawsze musiałem dodawać coś do sklarowania (taki środek z dwoma skłądnikami A i B), bo nigdy osad sam z siebie nie osiadał na dno (podejrzane to jest, ciekawe co jest w środku takich soków tak naprawdę). :)

Pektyny z jabłek.

 

6 godzin temu, PawelK1 napisał:

Używałem dobrych drożdzy specjalnie do cydru.

Zdaje się,  że generalnie drożdże do cydru to drożdże winne i takich można używać. 

 

 

Odnośnie tematu,  ja robiłem taki cydr z soków z kartonu i też nie chce się klarować, dodatkowo ma (miał?) drożdżowy posmak, więc go zostawiłem w piwnicy, może coś się z nim wydarzy. Dałem też brettów, trochę dodały od siebie. Ale trochę za bardzo po macoszemu potraktowałem fermentację, więc cudów nie będzie. Warto pamiętać o pożywce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Taki sok z biedronki jest dwa razy tańszy niż normalny tłoczony. Może i jest dobry ale najczesciej nie jest to sok NFC czyli nie z koncentratu. Możemy to być 10% soku zagęszczonego, woda i cukier, też to będzie sok ale jednak skład już inny niż sok 100% NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

z biedronki sa syfiaste te soki, mają dolewaną wodę i są z koncentratu, Sok NFC nie moze kosztować tak mało bo to jest cena praktycznie po kosztach dla tłoczni. 

tu sa dobre soki 100% https://polskiepomidory.com.pl/ owocowe i warzywne, mozna zamowic tez niepasteryzowany, zapakowany tak samo, mozna dac swoje jablka do tloczenia wtedy wiesz dokladnie co masz w soku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem cydr z soku z kartona. Takiego najtańszego z koncentratu. Cydr wyszedł i był dobry. Najlepiej jest robić cydr jak ma się jabłonkę. Zbierasz jabłka, płukasz, wyciskasz sok, dodajesz drożdże, fermentujesz i masz cydr. Jabłka też można kupić też są tanie, ale:
1) Trzeba się babrać, obierać, wyciskać sok, a nie każdemu się chce.

Oczywiście cydr z jabłek wyjdzie lepszy, smaczniejszy, ale cydr z soku z kartona też będzie dobry, robiłem i nie tylko ja robiłem. Zobacz sobie:

Jednym słowem to jest ścieżka dla leniuchów. I powiem tyle, że wolę zrobić sobie w tydzień taki cydr niż kupować jakieś sommersby albo inne tego typu świństwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cydr sie zrobi i bedzie dobry oczywiscie, ale moze byc jeszcze lepszy, ja dorzucam jablka w calosci i jest jeszcze ladniejszy aromat. 

przyjechaly dzisiaj swieze jablka w weekend tłoczymy soki jablkowe bedzie cydr z soku niepasteryzowanego z dodatkiem calych jablek ze skórką :) 

 

 

jjj.jpg

Edytowane przez sokowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moze lepiej spróbować klarować sok przed fermentacją niż po? Powinien wtedy byc lepszy efekt. Mi cydr sam sie wyklarować dopiero po 2-3 miesiacach. Mętność też zależy od odmiany jablek, z niektorych wychodzi bardziej przejrzysty sok. 

Edytowane przez sokowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę, bo każde NFC w mojej praktyce musiałem klarować jakimś środkiem. Kiedyś jak miałem czas i ochotę, robiłem cydry z jabłek różnego pochodzenia i nigdy nie miałem problemu z klarowaniem "grawitacyjnym" :)

Jak chcesz klarować sok NFC przed fermentacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.