Skocz do zawartości

Beczka do fermentacji


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda ok, trochę te uchwyty zastanawiają -  czy nie są puste w środku, bo pewnie ciężko będzie je tam umyć.

Nie wiem czy zakrętka będzie  szczelna, choć to przy standardowej fermentacji akurat nie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam podobnych tylko 50L. Jeśli średnica wieka jest ta sama to pasuje do nich uszczelka od szybkowaru 22cm. Mycie troche bardziej uciążliwe niż zwykłe wiaderka. Polecam co jakiś czas używać NaOH, szczególnie do tych rączek (u mnie są puste w srodku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam. Szczelna nie jest, docinałem uszczelkę i z silikonu jest lepiej. Poza tym ciężko się do czegoś przyczepić. Miałem dwie, jedną wymieniłem, druga jeszcze służy, ale jej czas dobiega końca ponieważ ma już z 3 lata w ruchu ciągłym. Gdybym musiał dopasować do wielkości lodówki to kupiłbym ponownie, jeśli wielkość lodówki nie jest ograniczeniem to wybrałbym coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 22:49, Krzych132 napisał:

Mam, używam. Szczelna nie jest, docinałem uszczelkę i z silikonu jest lepiej. Poza tym ciężko się do czegoś przyczepić. Miałem dwie, jedną wymieniłem, druga jeszcze służy, ale jej czas dobiega końca ponieważ ma już z 3 lata w ruchu ciągłym. Gdybym musiał dopasować do wielkości lodówki to kupiłbym ponownie, jeśli wielkość lodówki nie jest ograniczeniem to wybrałbym coś innego.

Właśnie dotarła do mnie beczułka i zaniepokoił mnie zapach plastiku wewnątrz. Na razie zalałem ją NaOH. Czy miałeś taki problem?

Odnośnie uszczelki silikonowej - możesz podać jaka to uszczelka powinna być i gdzie można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.