Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli te czarne kropki to bąbelki, a nie pleśń, to nie wygląda na infekcję. Czasem można mieć wrażenie kwaśności w zapachu podczas fermentacji, ale to może być mylne, np. od aldehydu octowego, który potem się redukuje. Możliwe,  że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Łachim napisał:

Jeśli te czarne kropki to bąbelki, a nie pleśń, to nie wygląda na infekcję. Czasem można mieć wrażenie kwaśności w zapachu podczas fermentacji, ale to może być mylne, np. od aldehydu octowego, który potem się redukuje. Możliwe,  że wszystko jest ok.

Wrzuciłem dodatkowe fotki do postu, lepszej jakości. Jest sens próbować smaku czy lepiej dać jej jeszcze dni i sprawdzić jak się wyklaruje sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2023 o 19:46, Paszko Rymbaba napisał:

Ok, w kolejny weekend coś ugotuje przed tym ogarnę czyszczenie NaOH wszystkiego i za około miesiąc się odezwę czy pomogło.

Dzięki za pomoc do usłyszenia

A więc 2 kolejne warki ok. Obstawiam wężyki,/rurkę do butelkowania.

Zauważyłem że piwo zepsute jest bardzo klarowne/transparentne, a wszystkie dobre są mętne. Może to jakieś clue 

Dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo nic sie nie dzialo w piwie (ponad 48 godzin, zero bulkania, sladow drozdzy nad tafla, przynajmniej patrzac z zewnatrz). stwierdzilem ze dzis otworze i zajrze co tam sie chowa. Czy na zdjeciu ponizej mamy czape fermentacyjna czy cos zlego? W wiadrze west coast ipa (z bardzo zmetniona brzeczka z jakiegos dziwnego powodu), drozdze us-05 zadane w temperaturze ponizej 20 stopni (Wczoraj teremometr na wiadrze pokazywal 17, dzis 18), zapach mocno chmielowy. 

Spoiler

image.thumb.png.18c9e3be7cf73e3cbac1c489166df0f5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, javalemcgee napisał:

Dlugo nic sie nie dzialo w piwie (ponad 48 godzin, zero bulkania, sladow drozdzy nad tafla, przynajmniej patrzac z zewnatrz). stwierdzilem ze dzis otworze i zajrze co tam sie chowa. Czy na zdjeciu ponizej mamy czape fermentacyjna czy cos zlego? W wiadrze west coast ipa (z bardzo zmetniona brzeczka z jakiegos dziwnego powodu), drozdze us-05 zadane w temperaturze ponizej 20 stopni (Wczoraj teremometr na wiadrze pokazywal 17, dzis 18), zapach mocno chmielowy. 

  Ukryj zawartość

image.thumb.png.18c9e3be7cf73e3cbac1c489166df0f5.png

 

Fetmentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest biofilm czy to może być tłuszcz?

Po fermentacji porteru bałtyckiego pojawiły mi sie takie piękne bąble na piwie BLG 5,3 ABV 7%, brzeczka była zaszczepiona gęstwą 1,5 tygodniową (bochemska rapsoda). Pytanie o tłuszcz stąd, że ok 1,5 kg słodu wędzonego było przechowywane w opakowaniu po kawie przez jakiś rok i jak sypałem do mielenia to pewnie razem z resztkami kawy. Blog Oskalibera z wpisami na temat zakażeń sobie przyswoiłem i dalej nie wiem co to. Piwo smakuje normalnie, żadnych dziwnych zapachów też nie rozpoznaję.

image.thumb.jpeg.20584fff4388c0fea885c2b868ac0bec.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpisał, więc ja to zrobię. Jak na moje - infekcja. Bąbelki piękne, biofilm też. 

"Wylać zawsze zdążysz" ?

Ja zostawił bym tak jak jest w fermentorze jeszcze z pół roku na "Breet Porter Bałtycki". Sprzęt do solidnej dezynfekcji.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CERNUNNOS zdecydowanie infekcja, ale póki nie jest to pleśń to nie ma co wylewać. Może z tego zrobić się bardzo fajny dziko-kwaśny bałtyk. Zostaw na miesiąc, zobacz czy nie będzie pleśni, zlewaj spod biofilmu i próbuj czy nie pachnie/smakuje odrzucająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie ratujcie, co to za dziadostwo??  Wiem że zdjecia słabe ale tak się światło odbija. Piwo ma 3 tyg. Tydzień temu zlane na cichą żeby odzyskać gęstwe. W smaku jest ok, choć wydaje mi się jak by trochę gęste. Od tygodnia piwo ma 5,5 BLG z 17,5BLG poczatkowego. Za tydzień chce butelkować tylko muszę jeszcze nachmielić na zimno. Chyba troche panikuję bo wyglada to na zwyklą pianę. Co myslicie?

20230311_095007.jpg

20230311_095037.jpg

20230311_094959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
30 minut temu, maclubow napisał(a):

Witajcie 

zestaw taki i pytanie ponizej 

  Coopers Brew Kit Mexican Cerveza (1.7kg)   
  £13.99   
  1   
  £13.99   
  9310441002091   
  LIGHT Malt Extract Coopers 1.5kg   


 

hej czy to mozliwe zeby nie bąbelkowalo po takim  zestawie. 

Za taką kasę to w rurce powinno być tornado,

ps pod warunkiem dodasz drożdże

 

 

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maclubow napisał(a):

Oczywiscie sa drozdze, minelo dopiero jakies 16h

To napisz coś więcej. Czy ten ekstrakt jakoś rozcieńczyłeś czy może drożdże dodałeś bezpośrednio do tych puszek. Jakie drożdże, jaka temp?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 09:17, anteks napisał(a):

Za taką kasę to w rurce powinno być tornado,

ps pod warunkiem dodasz drożdże

 

 

Safale 04, dwie puchy zagotowane z woda, drozdze osobno w cieplej wodzie ponizej 25 stopni dodane, odczekane, jakies 40min, brzeczka miala 24 stopni przy pomieszaniu/wlaniu drozdzy, napowietrzone, BLG 50 

 

edit BLG 12 

 

baniak stoji w temperaturze 16-17 stopni 

 

ruszylo idzie jak szalone :)

 

12h i po bulgotaniu, wazne ze ruszylo,  bedzie dobrze 

IMG_4093.jpeg

Edytowane przez maclubow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.