Jump to content

Piwo z sokiem malinowym. Letnie zagrożenie


grzesiuu

Recommended Posts

Jak słucham czasami tych "uczonych" jak wypowiadają się o covidzie, czy też innich o śmiertelnym zagrożeniu picia piwa z sokiem, to zastanawiam się kto im płaci. Zakaźnikom to wiem, ale kardiologom?!

https://portal.abczdrowie.pl/piwo-z-sokiem-malinowym-letnie-zagrozenie?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbzdrowie&utm_term=post&utm_content=zdrowie

Edited by grzesiuu
Link to comment
Share on other sites

Raczej sensacja "dziennikarska", autorka wyciągnęła od lekarza informację o wpływie alkoholu i cukru, i zbudowała na tym tekst powtarzając to kilkanaście razy. Lekarz przecież sam mówi, że to "To daleko idące rozważanie – zaznacza kardiolog". To tak, jakby spytać lekarza, czy można się udławić kością kurczaka (przecież nie powie, że nie ma takiej możliwości), a potem napisać tekst "kurczaki zabijają Polaków".

 

 

Link to comment
Share on other sites

A co z niebezpieczeństwem przy używaniu dwuwodorku tlenu?! Przypomnę o petycji o zakazie jego stosowania. Substancja ta spożywana w nadmiernej ilości może prowadzić do wypłukiwania soli mineralnych z organizmu, również do śmierci. W postaci gazowej może wywoływać oparzenia. Powoduje korozję, jest głównym składnikiem kwaśnych deszczy, niszczy zabytki. Jest też głównym składnikiem i piwa, i soku malinowego, więc powyższa wypowiedź lekarza ma jak najbardziej sens.
 

No właśnie - z uwagi na to, że jest głównym składnikiem piwa, polecam wziąć pod rozwagę wszystkie powyższe ryzyka przy jego warzeniu.

 

Link to comment
Share on other sites

Co za bzdury!!! Idąc tą ścieżką, to dochodzimy do wniosku, że samo życie jako takie jest niezdrowe, bo przecież prowadzi z czasem do degeneracji organizmu. Ja mam 6 dych na karku i od 18 roku życia pijam drinki z colą, piwa, do tego palę ponad pakę fajek dziennie i jeszcze żyję, a mój zdrowo odżywiający się kolega, nie palący, nie pijący (ze względów zdrowotnych) od 10 lat zamienił się na atomy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.