Skocz do zawartości

Fermentor stożkowy stal nierdzewna Brew Monk


drhambone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od jakiegoś czasu szukam fermentora stożkowego ze stali nierdzewnej. SSBrewtech oszaleli z cenami, szukam czegoś bardziej ekonomicznego, ale też chciałbym żeby pożyło kilka lat.

 

Trafiłem na coś takiego:

https://brouwland.com/en/fermentation-vessels/19602-brew-monk-stainless-steel-fermenter-55-l.html#reviewsSection

 

Cena w PLN niecałe 2k, już z przesyłką i przelewem walutowym, czyli chyba całkiem nieźle. 

 

Miał ktoś może styczność z tym sprzętem? Jakieś opinie?

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

też szukam podobnego sprzętu, jednak zależy mi na fermentacji ciśnieniowej, a niestety sprzęt od Brew Monk nie jest do tego przystosowany. Podpowiem, że alternatywą dla SS Brewtech jest Spike Brew, jednak na chwilę obecną nie wysyłają sprzętu poza USA i Kanadę. Można pokombinować z kupnem ich zabawek na miejscu w USA i wysyłką do Polski, ale to trzeba mieć tam kogoś :/ . Co prawda nie odpowiedziałem na twoje pytania, ale może zaciekawiłem Cię ofertą innej firmy niż te które sam wymieniłeś? 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 17:46, drhambone napisał:

Cześć

 

Od jakiegoś czasu szukam fermentora stożkowego ze stali nierdzewnej. SSBrewtech oszaleli z cenami, szukam czegoś bardziej ekonomicznego, ale też chciałbym żeby pożyło kilka lat.

 

Trafiłem na coś takiego:

https://brouwland.com/en/fermentation-vessels/19602-brew-monk-stainless-steel-fermenter-55-l.html#reviewsSection

 

Cena w PLN niecałe 2k, już z przesyłką i przelewem walutowym, czyli chyba całkiem nieźle. 

 

Miał ktoś może styczność z tym sprzętem? Jakieś opinie?

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Tomek

 

Szkoda ze nie ma opcji fermentacji pod ciśnieniem .  Może by poszukać coś w Polsce ? U jakiś producentów tego typu sprzętu , może by wyspawali coś mniejszego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, witur napisał:

 

Szkoda ze nie ma opcji fermentacji pod ciśnieniem .  Może by poszukać coś w Polsce ? U jakiś producentów tego typu sprzętu , może by wyspawali coś mniejszego 

 

Pytałem już Minibrowary.pl o to czy się nie podejmą zrobienia fermentorów 30 albo 50 litrowych i niestety dostałem odpowiedź, że nie mają czasu na tak małe projekty. Najmniejsze tanki, którymi się chwalili na swoim facebooku to 100 l :(

Edytowane przez Gemin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gemin napisał:

 

Pytałem już Minibrowary.pl o to czy się nie podejmą zrobienia fermentorów 30 albo 50 litrowych i niestety dostałem odpowiedź, że nie mają czasu na tak małe projekty. Najmniejsze tanki, którymi się chwalili na swoim facebooku to 100 l :(

 O to lipa .. też kiedyś myślałem żeby odezwać się do jakieś firmy nawet nie minibrowary  tylko ślusarskie z tym ze najlepiej  jak by się miało projekt takiego tanka , ale wypadło mi to jakoś z głowy i poszedłem w fermzille

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gemin napisał:

że alternatywą dla SS Brewtech jest Spike Brew

wiem o Spike, ale tak jak piszesz, w Europie nieosiągalny na ten moment. Wydaje mi się też, że jakość lepsza niż SS.

 

 

2 godziny temu, Gemin napisał:

U jakiś producentów tego typu sprzętu

Pytałem, ale w cenie 3,5-4k za 60-70l z osprzętem triclamp nie ma szans. A tyle kosztuje nowy SS 1/2bbl. No ale to w Chinach klepane, jak z nimi konkurować...

 

Godzinę temu, witur napisał:

Pytałem już Minibrowary.pl

Podali może cenę za te 100l?

 

Na razie banie mam pełną i nie wiem na co się zdecydować. Kolega Beer Makers jeszcze wyskoczył z dobrą ofertą na 1bbl SS, ale to już bestia konkretna jak na warunki domowe.

 

Tak dla Waszej informacji, na ten moment najlepszą ofertę na SS ma The Malt Miller (doliczając wszystkie opłaty typu cło, przesyłkę, courrier charge wychodzi najtaniej w Europie). 

Brouwland ostatnio miał przez 1 dzień 10% zniżki na wszystko i wychodziło podobnie. Natomiast kosmicznie doliczają za przesyłkę do Polski, ok 160euro brutto.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie do SS wychodzi ten sprzęt.
https://www.brewtools.com/products/fermenters/unitanks/f80-unitank-20-75-liters-capacity-7712786-p0000000489
Niestety nie miałem czasu żeby porównać oferty.

Ze dwie osoby z tego forum warzą na sprzęcie tej firmy, wydaje się to wszystko solidne i przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pytałem już Minibrowary.pl o to czy się nie podejmą zrobienia fermentorów 30 albo 50 litrowych i niestety dostałem odpowiedź, że nie mają czasu na tak małe projekty. Najmniejsze tanki, którymi się chwalili na swoim facebooku to 100 l
ciekawe jaka cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, Eselchen napisał:

Ciekawy czy fermentor jest na tyle szczelny, żeby przetransferować piwo cisnieniowo do kega.

 

wątpię żeby nadało się to pod fermentacje ciśnieniową  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witur napisał:

 

wątpię żeby nadało się to pod fermentacje ciśnieniową  

 

Myślę że @Eselchen chodziło o sam transfer przy użyciu CO2 nie fermentację. Tak, sam się nad tym zastanawiałem, niestety nie ma nic w opisie, ze zdjęć niewiele wynika, domyślam się że gdyby zastosować tam cienką silikonową uszczelką mogłoby dać radę. Sam mam tak obecnie ze stalowym fermentorem nieco przerobionym na moje potrzeby. CO2 "trochę wylata" bokiem podczas transferu, ale da się wygonić piwo. W tym przydałoby się wspawać na pokrywie złącze triclamp (do CIP i właśnie złączki CO2), opis nie precyzuje grubości blachy, nie wiadomo czy się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o sam transfer brzeczki. Do fermentacji ciśnieniowej to na pewno się nie nadaje. Silikonową uszczelkę można samemu wykonać z maty silikonowej kupionej za grosze na Allegro. Zastanawiam się nas zakupem tego fermentora bezpośrednio od Klarstein.de. Kosztuje obecnie na promocji 300 euro.

 

BTW. Jaki polecacie system chłodzący (glycol chiller) do wężownicy? Warze głównie lagery.

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Eselchen napisał:

Tak, chodziło mi o sam transfer brzeczki. Do fermentacji ciśnieniowej to na pewno się nie nadaje. Silikonową uszczelkę można samemu wykonać z maty silikonowej kupionej za grosze na Allegro. Zastanawiam się nas zakupem tego fermentora bezpośrednio od Klarstein.de. Kosztuje obecnie na promocji 300 euro.

 

BTW. Jaki polecacie system chłodzący (glycol chiller) do wężownicy? Warze głównie lagery.


Używam tej https://www.biertap.eu/en/as40-glycol

zmodyfikowanej, czyli wywalona oryginalna wężownica i dodane pompki zanurzeniowe (schładzarka zasila dwa fermentory 60l)

pompki takie :) 

https://allegro.pl/oferta/pompka-12v-10l-min-0-5bar-elegant-comet-10828021087
Na zaizolowanych fermentorach jestem w stanie zejść do 4C. Przy temp w garażu ok 22.

Edytowane przez ChmielowyAli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.07.2021 o 12:07, Gemin napisał:

Nie pytałem, bo nie interesowały mnie tak duże tanki.

Widzę, że jakieś zainteresowanie tematem stożkowych fermentorów z nierdzewki jest, więc może udało by się zebrać kilku chetnych i wtedy takie minibrowary by się za to zabrały? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aquila napisał:

Widzę, że jakieś zainteresowanie tematem stożkowych fermentorów z nierdzewki jest, więc może udało by się zebrać kilku chetnych i wtedy takie minibrowary by się za to zabrały? ;)

Zależy wszytko od ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.