Skocz do zawartości

Mieszanie w kadzi zaciernej


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

będąc ostatnio w browarze restauracyjnym miałem okazję porozmawiać z doświadczonym piwowarem odnośnie systemu jaki wykorzystują. Zaciekawił mnie system "mieszania" w kadzi zacierno-warzelnej. Nie używają żadnego mieszadła tylko systemu recyrkulacji, ale nie takiego jaki można spotkać w automatycznych kociołkach albo HERMS, gdzie brzeczkę pompuje się z dołu kadzi na górę, tylko na środku kadzi znajduje się jakaś pionowa "rura" przez którą przepompowują brzeczkę. W ten sposób cały zacier miesza się bez użycia mieszadła. Czy ktoś spotkał się z takim systemem recyrkulacji? Nie mogę sobie tego wyobrazić, a do kadzi nie dało się zajrzeć.

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli dobrze rozumiem i wygląda to tak jak w załączonym obrazku to działa to jak cyrkulacja tylko w inny sposób zrealizowana. Efekt mieszania zostanie spełniony. Zbliżone rozwiązania można spotkać w instalacjach schładzających złady wody/glikolu na potrzeby produkcji, gdzie później z takiego zładu wodę wykorzystuje się do schładzania maszyn lub do innych procesów produkcyjnych. 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niektórzy piwowarzy wykorzystują taki system mieszania/zwiększania wydajności w systemach Brew in a Basket.

Poniżej filmik gdzie gość recyrkulacje poprzez nawierconą rurkę miedzianą, która jest umieszczona centralnie w koszu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ms8zpxxoff8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 20:45, Eselchen napisał:

Cześć, 

będąc ostatnio w browarze restauracyjnym miałem okazję porozmawiać z doświadczonym piwowarem odnośnie systemu jaki wykorzystują. Zaciekawił mnie system "mieszania" w kadzi zacierno-warzelnej. Nie używają żadnego mieszadła tylko systemu recyrkulacji, ale nie takiego jaki można spotkać w automatycznych kociołkach albo HERMS, gdzie brzeczkę pompuje się z dołu kadzi na górę, tylko na środku kadzi znajduje się jakaś pionowa "rura" przez którą przepompowują brzeczkę. W ten sposób cały zacier miesza się bez użycia mieszadła. Czy ktoś spotkał się z takim systemem recyrkulacji? Nie mogę sobie tego wyobrazić, a do kadzi nie dało się zajrzeć.

Który to browar?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.