Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych XX22 - 26-29 maja


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Oskaliber napisał:

Autoliza (i tak samo wszelkie utlenienia) to nie musi być mityczna pechowa butelka, tylko to są wady nagminnie generowane przez kurierów. Wystarczy, że zaledwie kilka godzin się piwo pogrzeje na pace u kuriera w 60 stopniach i gotowe. Takie niestety uroki konkursów organizowanych latem.

Dokładnie tak jak piszesz z kurierami. Ja pakując swoje piwa planowałem wpakować do środka trzy 500ml PET-y z lodem, ale zabrakło miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przegalin napisał:

U mnie chyba szczęście początkującego, znaczy warek kilkadziesiąt zrobionych ale konkurs pierwszy :) Do finału przeszło, mega zadowolony jestem.

A jaki styl robiłeś? No i na czym? Tzn na jakim szczepie? Teraz pasowałoby podjechać i zobaczyć jak robisz tzn technicznie krok po kroku i uczyć się dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Ba napisał:

A jaki styl robiłeś? No i na czym? Tzn na jakim szczepie? Teraz pasowałoby podjechać i zobaczyć jak robisz tzn technicznie krok po kroku i uczyć się dalej. 

 Imperial IPA, na suchych US05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 22:23, Piotr Ba napisał:

 Chyba większość wysyła kurierem a nie osobiscie jedzie do Cieszyna. 

Tylko jest różnica czy kurier odbierze Ci paczkę o 13 i potem z nią cały dzień jeździ po mieście czy o 18 i zaraz zawija do sortowni. Albo czy trafi się cieplejszy/mniej pochmurny czy zimniejszy/bardziej pochmurny dzień. Czy położą paczkę gdzieś na słońcu czy w cieniu. To jest loteria niestety. 

 

W dniu 30.05.2022 o 22:23, Piotr Ba napisał:

Czy trudny styl nie zgodzę sie, jest fajny i łatwy styl bo nie ma widełek żeby coś więcej recepturze zrobić inaczej i tak samo konkurencja też wiele nie może zakombinować 

To jest ekstremalnie trudny styl. Tak jak pilsa uważa się za mityczny styl pokazującego kunszt piwowara, tak Kolsch jest jeszcze trudniejszy, bo nie dość, że każdy najmniejszy błąd techniczny wychodzi jak na dłoni (podobnie jak w lagerach), to jeszcze do tego każda najmniejsza rozbieżność w balansie słód/chmiel/estry powoduje, że przestaje być stylowy. A prawidłowy zakres tych cech jest bardzo wąski. Pilsy istnieją bardziej słodowe, bardziej chmielowe i oba mogą być w stylu, a w Kolschu wszystko musi być w punkt. 

 

Do tego różne szczepy kolschowe wbrew pozorom mają dosyć duże rozbieżności w swoich najlepszych zakresach temperatur i trzeba umieć każdy szczep odpowiednio poprowadzić, żeby dostać prawidłowe estry na prawidłowym poziomie. Nie wspominam już nawet o całej zabawie z lagerowaniem i klarowaniem.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2022 o 14:44, przegalin napisał:

 Imperial IPA, na suchych US05.

Us05 - to zaszalałeś chłopie, ja tu debatuje który szczep dobrać do swojego, a tu za 13 złotych sucharki. Zapisze się do Ciebie na korepetycje z robienia piwa :) jeśli można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oskaliber napisał:

 

 

To jest ekstremalnie trudny styl. Tak jak pilsa uważa się za mityczny styl pokazującego kunszt piwowara, tak Kolsch jest jeszcze trudniejszy, bo nie dość, że każdy najmniejszy błąd techniczny wychodzi jak na dłoni (podobnie jak w lagerach), to jeszcze do tego każda najmniejsza rozbieżność w balansie słód/chmiel/estry powoduje, że przestaje być stylowy. A prawidłowy zakres tych cech jest bardzo wąski. Pilsy istnieją bardziej słodowe, bardziej chmielowe i oba mogą być w stylu, a w Kolschu wszystko musi być w punkt. 

 

 

Zgadzam sie, ale ja lubię jasne lagery, przewalam je ciągle caly rok, kolscha również przewaliłem sporo warek kolscha tez i po prostu dobrze sie czuje w tych stylach, pilsa nie było w tym roku. Ja mam warunki do lagerowania tzn duża chłodziarkę ze sterownikiem oczywiście, dlatego chodziło mi ze nie podejmę się piw dubbel, trapistów np bo nigdy ich nie robiłem i nie wiem z czym to się je. Ja mam octan etylu wykryty więc drożdże źle pracowały kurier tu nie zawinił :) co do kolscha - ten styl to nie jest receptura, to jest proces, więc nie martwimy się o recepturę bo ta jest najprostsza,tu trzeba tam podgrzac potem schlodzic potem znow itd. Proces wytwarzania. Nie demonizowalbym go ekstremalnie trudny, dużo browarów w Niemczech daje radę więc piwowar domowy też sobie poradzi :) ja tam zmywacza nie czuję, ale ja nie sędzia. Na zdjęciu. 

 

IMG_20220601_210116.jpg

Edytowane przez Piotr Ba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Ba napisał:

Us05 - to zaszalałeś chłopie, ja tu debatuje który szczep dobrać do swojego, a tu za 13 złotych sucharki. Zapisze się do Ciebie na korepetycje z robienia piwa :) jeśli można. 

Nie ma co kombinować :) Przeważnie na tych drożdżach wychodziły mi najlepsze ipki, ale to moje subiektywne zdanie, dlatego takich użyłem na mppd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przegalin napisał:

Nie ma co kombinować :) Przeważnie na tych drożdżach wychodziły mi najlepsze ipki, ale to moje subiektywne zdanie, dlatego takich użyłem na mppd :)

A no właśnie dopytam przy okazji DIPA no to zakładam ze ok 20 plato pewnie miała? Czym się kierowałeś przy doborze ilości komórek? Wg kalkulatorów potrzeba 3 paczek na 20 litrów, a wg producenta drożdży 2 wystarczą. Czy czytać charakterystykę szczepu pdoducenta ? Na 20 litrów 12stki trzeba 180 mld komórek, czyli paczka to za mało bo tam jest 115 mld. Dobrze myślę wg Ciebie? Właśnie wstawiam niedługo stouta 13stke i wychodzi ze muszę z tej paczki starter zakręcić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Ba napisał:

A no właśnie dopytam przy okazji DIPA no to zakładam ze ok 20 plato pewnie miała? Czym się kierowałeś przy doborze ilości komórek? Wg kalkulatorów potrzeba 3 paczek na 20 litrów, a wg producenta drożdży 2 wystarczą. Czy czytać charakterystykę szczepu pdoducenta ? Na 20 litrów 12stki trzeba 180 mld komórek, czyli paczka to za mało bo tam jest 115 mld. Dobrze myślę wg Ciebie? Właśnie wstawiam niedługo stouta 13stke i wychodzi ze muszę z tej paczki starter zakręcić?? 

Ja dałem 2 paczki na około 20L, obawiałem się, że może być ciut przy mało ale odfermentowało dość nisko z 18.5 blg. Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni użytkownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Ba napisał:

https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/#cells_per_gram

 

Mister malti tak nakazuje,

Takie same drożdże jak każde - nie ma powodu żeby miały się nie namnożyć.

Oczywiście, takie jak inne - tylko jest ich sporo więcej

Oczywiście, że się namnożą - w starterze 5l

Najlepszym starterem w takim wypadku jest warka 10l

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, przegalin napisał:

Otrzymaliście już nagrody za mppd? :)

 

póki co tylko browamator + byl kontakt z Fermentum Mobile, ale ja przełożyłem wysyłkę na wrzesień

reszta bez odezwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując od kilkunastu lat konkursy mogę stwierdzić że organizatorzy ograniczaja się do wrzucenia informacji przed konkursem, bywa że wrzuca wyniki po konkursie i to na tyle. Po konkursie to uczestników maja w pompie w kwestii nagród, metryczek czy innych pytań. I tak do następnego konkursu ?

ps dotyczy to większości konkursów

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.