Skocz do zawartości

Słód special x


Izbor Mściwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, poraz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc. 

Czym zastąpić słód special X (potrzebuje 0.75kg)

Ze słodów karmelowych/specjalnych mam:

Cookie viking

Carabelge weyermann

Special W weyermann

Abbey castel malting 

Mam też mniejsze ilości 

Special B 0.4 kg 

Biscuit 0.45 kg 

Więc może jakaś mieszanka?

 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach ja kisiłem zaraz po wysładzaniu (osobiście nie gotuję przed tym brzeczki, ale jest to raczej polecane) i dopiero po 2-3 dniach takie kwaśne gotuję i chmielę jak należy.

Mam pewne podejrzenie, że w ten sposób coś z substancji wytworzonych przez bakterie ucieka podczas gotowania... Temperatura wrzenia kwasu mlekowego to chyba ze 127°C, ale to nie oznacza, że nie paruje wcześniej, no i to pewnie nie jedyna substancja produkowana przez bakterie, może być coś bardziej lotnego. Mimo wszystko to metoda na tyle prosta, że pewnie przy niej zostanę jeszcze na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Izbor Mściwy napisał:

Myślałem o blendzie do old ale. Piwo będzie robione na gęstwie old german po przefermentowany myślałem żeby dodać dzikich. Adambier jest stylem historycznym dlatego najprawdopodobniej było przechowywane w beczkach, skąd bardzo często pochodziły bretty?! Zbyt daleko idące teoria? 

jeśli robisz piwo na konkurs i w opisie stylu nie ma nic o dzikich drożdżach to masz dyskwalifikacje od reki

jesli w opisie jest dopuszczalne to mozesz spokojnie dodac, chyba ze robisz piwo dla siebie to wtedy rob jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.