Skocz do zawartości

Herbatka chmielowa


Igorrodz

Rekomendowane odpowiedzi

Robię małe warki. Ostatnie piwo... no, coż, podczas testów przed butelkowaniem stwierdziłem, iż goryczka nie jest akceptowalna. 

W związku z powyższym mam zamiar zrobić tzw. herbatkę chmielową i dodać ją do mojego zielonego piwa (razem z cukrem na refermentację przy butelkowaniu). 

Parametry zielonego piwa -> 10l, 5°BLG; styl -> APA. 
Posiadam w lodówce 45g chmielu Chinook PL 10% AK (zakupiony w Centrum Piwowarstwa).
Jak zrobić herbatkę chmielową zwiększając odczucie goryczy, ale aby jednak nie przedobrzyć?

Zrobię też dwudniowe chmielenie na zimno, mam 50g Cascade PL i 50g Mandarina DE, jak sugerujecie ile dać (dam w dwóch "tubach filtracyjnych").

Z góry dzięki za pomoc :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakie IBU celowałeś? Bierzesz tę wartość w pamięć. W kalkulatorze piwowarskim wklep dane piwa przed fermentacją i dorzucaj wartości chmielu tak by uzyskać goryczkę np. 20IBU. Następnie dodaj wartość z pamięci do tych 20IBU i chyba masz wynik "goryczki". Zakładam że chmiel przegotujesz w najmniejszej możliwej ilości wody, tak by się jakoś wstrzelić w wartości IBU. Nie wiem czy mam dobry pomysł, ale w ten sposób bym kombinował.

 

Ja mam taki gust, że nie lubię jak po otwarciu butelki piwo wali mnie z pięści w twarz z okrzykiem "cascade"! Proponuję około 3g chmielu na litr piwa.

https://byo.com/article/dry-hopping-techniques/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Nazwa użytkownika napisał:

W jakie IBU celowałeś?

W średnie. Brewness wyliczył mi, że powinno być 38IBU, nie wydaje mi się iż tyle jest, szczególnie że piwo zatarło mi się na bardziej słodko, niż pierwotnie planowałem (US-05 zeżarły z 13°BLG do, zaledwie, 5°BLG), choć w smaku nie jest bardzo słodkie, jest przyjemnie ale bez goryczki to... sam wiesz... trochę koncerniak ;) American Pale Ale na słodzie pale ale (65%), monachijski II (16%), karmelowy 300 i płatki owsiane (po około 9%). 

 

 

Godzinę temu, Nazwa użytkownika napisał:

W kalkulatorze piwowarskim

Jakim? Korzystam z brewness, gdzie i jak tam to zrobić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o gotowaniu 10g Chinooka PL 10% AK przez 30min w 1l wody (część wody i tak odparuje), ochłodzeniu, odfiltrowaniu przez gazę jałową i dodaniu tego, razem z roztworem cukru i wody podczas butelkowania na refermentację? Chcę podnieść goryczkę, będzie dobrze dla mojego piwa?

Brewness podaje, że powinienem uzyskać 15IBU (w recepturze mojego piwa wywaliłem całe chmielenie i zastąpiłem tym nowym, otrzymałem taką wartość).

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 11:30, Igorrodz napisał:

Co sądzicie o gotowaniu 10g Chinooka PL 10% AK przez 30min w 1l wody (część wody i tak odparuje), ochłodzeniu, odfiltrowaniu przez gazę jałową i dodaniu tego, razem z roztworem cukru i wody podczas butelkowania na refermentację? Chcę podnieść goryczkę, będzie dobrze dla mojego piwa?

Brewness podaje, że powinienem uzyskać 15IBU (w recepturze mojego piwa wywaliłem całe chmielenie i zastąpiłem tym nowym, otrzymałem taką wartość).

 

Robiłem tak - bodaj z Marynką - właśnie korzystając z brewness. Efekt był zgodny z oczekiwaniami.

Jednak jest jeden haczyk.

 

Chmiel dodany w ten sposób (ja filtrowałem przez dwa woreczki mylonowe 200 mikronów) powoduje zmętnienie piwa, które utrzymuje się dość długo.

Wypicie takiego piwa, póki się nie sklaruje daje nieprzyjemny efekt drapania w gardle. 

Być może filtracja przez gazę będzie skuteczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fotohobby napisał:

Wypicie takiego piwa, póki się nie sklaruje daje nieprzyjemny efekt drapania w gardle. 

Poza tym jakość goryczki z gotowania chmielu w wodzie jest gorsza niż z gotowania w brzeczce. Może dodaj choć trochę ekstraktu do tej wody. 

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jancewicz napisał:

Poza tym jakość goryczki z gotowania chmielu w wodzie jest gorsza niż z gotowania w brzeczce. Może dodaj choć trochę ekstraktu do tej wody. 

Być może, ale nie zaznaczyłem, że gotowałem w roztworze cukru do refermentacji :)

Po tym, jak piwo się wyklarowało goryczka była bez uwag. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.