Skocz do zawartości

Zapach kwiatów podczas fermentacji - jak uzyskać w gotowym piwie?


lechu555

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy kojarzy ten zapach z rurki gdy drożdże już pracują na burzliwej, praktycznie zawsze u mnie występuje, niezależnie od drożdży (przynajmniej górniaki), potem już raczej niewiele z niego zostaje po cichej i butelkowaniu. Mam takie zboczenie, że lubie sobie czasem nacisnàć pokrywę fermentora by sobie niuchnąć zapachu z rurki. Jest jakaś metoda by uzyskać takie coś w gotowym piwie?

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, INTseed napisał:

Syp chmiel na cichą bo raczej one to robią. Lub daj chmiele w 80C i przetrzymaj w tej temperaturze ile potrafisz.
U mnie wyszło na kveikach plus mosaicu.

niby tak, ale zauważ, że podczas fermentacji drożdże same z siebie taki aromat dają, nawet w brzeczkach z symbolicznym chmieleniem. Jak trzeba będzie to dodam jakiegoś chmielu, ale jeżeli drożdże są w stanie coś takiego zrobić to bym to preferował.

 

Natrafiłem na wątek o Fementum Mobile, które posądzane jest o kwiatowość, ale nie jestem pewien czy to taka właśnie kwiatowość jak przy burzliwej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dużo aromatów kwiatowych takich jakie znam z fermentacji dawało połączenie pilsnera na chmielu lubelskim (tylko na lubelskim lub połączenie marynka/magnum + lubelski) i fermentacja na w34/70 w temperaturze brzeczki 15stopni. Estry mocno kwiatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale zauważ, że podczas fermentacji drożdże same z siebie taki aromat dają, nawet w brzeczkach z symbolicznym chmieleniem. Jak trzeba będzie to dodam jakiegoś chmielu, ale jeżeli drożdże są w stanie coś takiego zrobić to bym to preferował.
 
Natrafiłem na wątek o Fementum Mobile, które posądzane jest o kwiatowość, ale nie jestem pewien czy to taka właśnie kwiatowość jak przy burzliwej.
 
Jak chcesz mieć 100% pewności że to nie chmiel to musisz przefermentować brzeczkę bez chmielu.
Jakie drożdże i jaka temperatura fermentacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INTseed napisał:

Jak chcesz mieć 100% pewności że to nie chmiel to musisz przefermentować brzeczkę bez chmielu.
Jakie drożdże i jaka temperatura fermentacji?

Praktycznie każde, które używałem tak miały: US-05. S-04. FM52, FM41, S-33, MJ M20. Przykładowo weizena robię z  jakąś nędzną ilością chmielu, może 10g na "goryczkę" na 20l i ten zapach przy fermentacji jest.

 

1 godzinę temu, Łachim napisał:

Może jakieś mocno estrowe szczepy brytyjskie?

Jak na przykład ? Czy ten FMki 10tki mogą być ?

NIby w swoim repertuarze miałem S-04 co to są bardziej po brytyjskiemu, ale wraz tych kwiatów nie zostało nic.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są to zapachy frakcji alkoholu o  niższej temp parowania. Wytwarzane podczas fermentacji przez drożdże. I ulatują jako pierwsze.

 

Podczas destylacji przedgony właśnie pachną kwiatami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INTseed napisał:
10 godzin temu, lechu555 napisał:
Jak na przykład ? Czy ten FMki 10tki mogą być ?
NIby w swoim repertuarze miałem S-04 co to są bardziej po brytyjskiemu, ale wraz tych kwiatów nie zostało nic.

Masz lodówkę do fermentacji? Jaka temperatura us05?

Niestety nie mam. Zawsze fermentuję w pokojowej temperaturze. 19-20stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam. Zawsze fermentuję w pokojowej temperaturze. 19-20stopni.
Przy moim pierwszym piwie fermentacja była w okolicy 23-25C w środku. Z rurki było czuć jabłka. Myślałem że to dobrze a okazało się wadą.
Może potestuj drożdże belgijskie lub kveiki. One wprowadzają różne zapachy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.