Skocz do zawartości

Cześć Dobrzy Ludzie :)


Monika Pałubicka

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, poniżej prośba mojego taty, który toczy nierówną batalię z ZUS-em.
Nie tracimy nadziei, że się uda. Pomożecie? Może szukamy Waszego taty, dziadka, wujka.
"Dzień dobry
Bardzo proszę osoby, które w 1983 roku pracowały w browarze na terenie Polski na stanowisku piwniczy (bądź podobnym) i byłyby skłonne udzielić informacji o uzyskiwanych i poświadczonych zarobkach.
Jest mi to niezbędne do wygrania sprawy z ZUS o wysokość emerytury.
Pracowałem w Zakładach Piwowarskich w Bydgoszczy w latach 1981 – 1982, następnie wyjechałem do pracy w kopalni w CSRS, skierowany przez Urząd Wojewódzki, gdzie pracowałem ponad rok pod ziemią. ZUS przyznał mi za ten okres obowiązujące wówczas wynagrodzenie minimalne. Żeby uzyskać wynagrodzenie wyższe, muszę przedstawić zarobki innego pracownika z jakiegokolwiek browaru, zatrudnionego w okresie mojej pracy w kopalni, czyli w 1983 r.
JEST TAKI PRZEPIS!!!
Dz.U. z 1989 Nr 11 poz.63 z późn. zm.: … jeżeli w okresie, z którego wynagrodzenie przyjmuje się do ustalenia podstawy wymiaru, pracownik był zatrudniony za granicą (…) przyjmuje się za okresy tego zatrudnienia (…) – kwoty wynagrodzenia przysługującego w tych okresach pracownikowi zatrudnionemu w kraju w takim samym lub podobnym charakterze, w jakim pracownik był zatrudniony przed wyjazdem za granicę.
Zatem wynagrodzenie zastępcze może być uwzględnione tylko na podstawie wynagrodzeń innego pracownika z browaru (nie z kopalni!!!).
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Waldemar Pałubicki"
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Monika Pałubicka napisał:

Pracowałem w Zakładach Piwowarskich w Bydgoszczy w latach 1981 – 1982, następnie wyjechałem do pracy w kopalni w CSRS, skierowany przez Urząd Wojewódzki, gdzie pracowałem ponad rok pod ziemią.

Może trop Bydgoszczy byłby skuteczniejszy? Lokalne fora etc.

Wpis przenoszę do Hyde Parku, gdzie zakładam, zobaczy go więcej osób.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.