Skocz do zawartości

Hefeweizen z Bananem


bercik09

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, bercik09 napisał:

Witam

Chciałbym dodać na cichą pulpy z bananów do hefeweizen-a  i mam pytanie czy ktoś mógłby podzielić się swoim doświadczaniem i podpowiedzieć ile takiej pulpy  można dodać do piwa ?

  

A ta pulpa do pszenicy w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po prostu 4 puszki po 400g pulpy z bananów gdzie termin przydatności do spożycia jest do lipca br. 

Więc pomysłem że dodam je na cichą , szkoda mi je wyrzucać. Czy to jest dobry pomysł na dodawanie takich owoców do pszenicy ?  

 

Edytowane przez bercik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja też użylbym odpowiedniego szczepu do pszenic "produkującego" dużo banana. 

Ale czemu nie spróbować czegoś innego, może nawet na pierwszy rzut oka bez sensu. Na tym chyba to nasze hobby polega. Nic tak naprawdę nas nie ogranicza. Możemy uwarzyć wszystko, bo my to pijemy. Nawet np.  Imperialne Pastry Grodziskie z tonką ?. Nikt nie zabroni.

Więc dodawaj śmiało tą pulpę, próbuj i podziel się efektami.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2 fermentory to może rozlej sobie warke na 2 połówki i do jednej dodasz banany to będziesz mieć porównanie. Wtedy najlepiej poznaje się różnice w recepturach bo jak zrobisz jedna warki to będziesz zastanawiać się jakby smakowało bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 10:53, Glabro napisał:

Jak masz 2 fermentory to może rozlej sobie warke na 2 połówki i do jednej dodasz banany to będziesz mieć porównanie. Wtedy najlepiej poznaje się różnice w recepturach bo jak zrobisz jedna warki to będziesz zastanawiać się jakby smakowało bez.

 

Właśnie taki mam plan , warka jest 27 litrowa , 17 L pójdzie do kega reszta na cichą z bananami , zobaczymy co  z tego będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.