Skocz do zawartości

wysładzanie w kotle z fałszywym dnem


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

przede mną pierwsza warka w automacie z fałszywym dnem

 

chciałbym podpytać JAK WYSŁADZACIE W TAKIM KOTLE bo naoglądałem się filmików na YT i generalnie widzę 3 sposoby

 

1. najczęstszy: podnoszenie wewnętrznego zbiornika do góry i po odbiorze pierwszej brzeczki rozpoczęcie wysładzania poprzez lanie z góry wody na dekielek z dziurami leżący na młócie (jedni leją wodę powoli inni od razu docelową ilość wody)

 

2. właściwie taki jak pierwszy sposób ale bez podnoszenia do góry wewnętrznego zbiornika - wydaje mi się to o tyle rozsądniejsze że chyba tak nie zbija młóta jak w wersji pierwszej gdzie zbiornik jest podnoszony i ocieka z pierwszej brzeczki a dopiero potem jest przelewany wodą (znów dwa warianty: jedni leją wodę powoli inni od razu docelową ilość wody)

 

3. bardzo rzadki: po zacieraniu dopełnienie docelową ilością wody kotła i dopiero wtedy zrzucenie całego filtratu

 

chciałbym znaleźć kompromis pomiędzy wydajnością a uproszczeniem procesu, żeby szło sprawnie

no ale najważniejsza nie jest ani wydajność (oszczędność 5 zł) ani uproszczenie procesu (to w końcu hobby a nie szukanie oszczędności dla zarządu firmy), a jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle to tylko pierwszy sposób. Pozostałe 2 ciężko nazwać wysładzaniem. Zbicia się młóta nie musisz się obawiać. Jak nie zbije się podczas recyrkulacji to mała jest szansa na zbicie podczas wysładzania.

 

Niektórzy też zacierają w docelowej ilości wody, bez wysładzania. Nie trzeba grzać wody w dodatkowym garze czy warniku

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwszy. Żeby zwiększyć wydajność używam nieco łuski ryżowej. Daje tak 80-100 gram na warke 20L. Śrutujesz sam czy w sklepie? Po wyłączeniu zacierania poczekaj kilka minut żeby się młóto ułożyło. Najpierw odbierz 4-5 L brzeczki kranikiem i wysłódź tym brzeczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buk0 napisał:

Najpierw odbierz 4-5 L brzeczki kranikiem i wysłódź tym brzeczkę. 

W jakim celu? Tradycyjnie zawracało się pierwsze kilka litrów filtratu z powrotem do kadzi, bo był mętny. W kociołku nie ma takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doświadczeń z kociołkiem tylko z kegiem, stąd pytanie. Dla mnie naturalne jest (keg) że po zacieraniu czeka się na ułożenie młóta, zaczyna się odbierać w spokojnym tempie filtrat i zawraca się jego pierwszą mętną partię dopóki nie uzyska się względnej klarowności a gdy pojawia się klarowność odbiór trwa tak długo aż lustro płynu zacznie odkrywać młóto i wtedy zaczyna się z góry dolewać wodę w takim mniej więcej tempie jak trwa odbiór.

 

Stąd właśnie moje pytanie - intuicyjnie wydaje mi się że podniesienie tego wewnętrznego kosza spowoduje bardzo silny i gwałtowny odpływ brzeczki a młóto pod swoim ciężarem bardzo się zbije. Ale OK, spróbuję takiej metody skoro piszecie że to działa czyli podniesienie kosza z młótem i i przelewanie go wodą w procesie wysładzania. Akurat kwestia dostarczania wody w odpowiedniej temperaturze nie jest u mnie problemem bo mam jeszcze z dawnych lat kociołek lidla więc spoko podgrzeję sobie oddzielnie wodę do oczekiwanej temperatury i będę tym wysładzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.