Skocz do zawartości

Blg nie spada


Kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, co zrobić gdy blg zatrzymało się na poziomie ok.6. po 18 dniach od nastawienia. Jako nowicjusz niestety nie zmierzyłem początkowego blg. Temperatura w granicach 17 - 18 st. Fermentacja ruszyła po 2 dniach i ta burzliwa trwała ok  3 dni. Brewkit coopers lager, drożdże spod wieczka, 23 l nastawu, 1 kg cukru. 

Pytanie czy mogę butelkować?

 

 

Edytowane przez Kondzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kondzio zmienił(a) tytuł na Blg nie spada

Aha... sg pomyliłem z blg.... no tak. Człowiek uczy się całe życie. Ok. jak mam 3 kreski poniżej zera, to 1,5 blg. 

Zrobiłem test z wodą. Pokazuje 2 kreski czyli 1,004, to ok. 0,6 blg. tzn jest lekkie przekłamanie. Podsumowując blg piwa będzie poniżej 1 - czyli lejemy! Dobrze wnioskuję czy coś pomotałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałbym sie podczepić pod temat. Nie spada Blg. Zrobiłem piwo Foreign Smoked Stout 16 Blg z zestawu ze słodów. Stoi w fermentorze 25 dni. Pierwsze 2 tygodnie w temp. 17-19 st.C a potem jak widziałem, że fermentacja stanęła przeniosłem do pomieszczenia gdzie było 20 -21 st.C. Ostatnie 7 dni brak oznak fermentacji. Początkowa gęstość 15 Blg, nie wyszło jak powinno być, a teraz od 7 dni 7 Blg (mierzone balingometrem). Warka 9 litrowa. Nie jestem doświadczonym piwowarem, to moja 4 warka w kociołku. Proszę o podpowiedz, czy tego rodzaju piwo nie zjedzie jeszcze niżej z gęstością? Robiłem Stouty z brewkitu i schodziło mi do 3 Blg.

 

SKŁAD PRODUKTU:

Słody:
Pale Ale - 3,3kg
Wędzony - 1kg
Czekoladowy - 0,3kg
Brown - 0,3kg
Pale Chocolate - 0,3kg
Palone Ziarno Jęczmienia - 0,4kg

Chmiele:
Chmiel EKG- 35g

Dodatki:
Płatki jęczmienne - 0,4kg

Drożdże US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.