Skocz do zawartości

Pędy po zbiorach przyjmę


lukasz.b

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Coś nie mam ręki do chmielu i/lub dużo innych żarłocznych organizmów na działce, które też go lubią konsumować, co spowodowało, że zostały mi dwa mikre krzaczki w tym roku. W związku z czym mam prośbę o odstąpienie/odsprzedaż grubych pędów po zbiorach do samodzielnego ukorzenienia, bo potrzebuję tego dużo (im więcej tym mniejsza szansa, że wszystko szlag trafi). Szczególnie poszukuję:

  • Saaz, ew. Lubelski
  • Marynka
  • Magnum
  • Centennial
  • Challenger
  • Fuggle / Styrian Golding
  • Nugget

Ale i różne inne i dziwne też chętnie nasadzę.

Edytowane przez lukasz.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co. Nie chcą rosnąć. Po prostu umierają. Nie odbijają na wiosnę, a w lato parę razy odkryłem mrowiska pod krzakami i zmasakrowane korzenie, więc może to to. Jest też sąsiad, który uprawia kukurydzę i leje glifosat. Nie wiem czy to działa na chmiel akurat. Nawiozłem obornikiem na jesieni, bo winorośl też jakoś marnie idzie, wsadziłem dzikiego chmielu trochę po granicy działki, będę obserwował.

A nuggeta chętnie przygarnę. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podbijam. Szukam teraz głównie challengera, centennial i fuggle/styrian golding. W razie co mam na wymianę lubelski, marynka i saaz (dobrze ukorzenione). Pewnie w kwietniu będę miał jeszcze kilka odmian.

Jednak celuję teraz w sztobry i/lub sadzonki.

Edytowane przez lukasz.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 13:59, Sumikk napisał(a):

Jeśli moje sadzonki przetrwały dzisiejszy mróz a było -14 🥶 to będę miał tam jakiegoś centenniala

No mnie też zaskoczył nagły atak mrozu, ale może plantacja przetrwa. Czego i tobie życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.