Skocz do zawartości

Warka 3 na Coobrze - podstawa pod dodatki


ksiegarz5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W weekend przymierzam się do kolejnej warki na Coobrze.

Dostałem trochę winogron 3 kg i chciałbym dać je na cichą ... Mam też miód i również chcę go użyć. Prawdopodobnie podzielę na dwa fermentory ...

Ułożyłem coś takiego i prosiłbym o sprawdzenie czy coś takiego może być. Mogę dołożyć słodu objętościowo albo zmienić nieco proporcję, ale raczej innych nie zdążę dokupić.

Screenshot_2022-10-05-08-27-10-87.thumb.jpg.46f41ebd2a977dfe0acf783d5f26c7f2.jpgScreenshot_2022-10-05-08-27-37-19.thumb.jpg.4daa93c1d7de414be8bd42bf9b4e3b5e.jpg

Edytowane przez ksiegarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do wątpliwości @Pingwinho

 

Z kolei jeśli miodu by miało być 70%, to trzeba zadbać o pożywkę i odpowiednie prowadzenie fermentacji, np. żeby drożdże nie zajęły się tylko cukrami prostymi. Miód można dać po 2-3 dniach fermentacji, robiłem tak z powodzeniem.  Trzeba tylko pamiętać,  że jeśli nie będzie gotowany, to nie jest sterylny i żyją w nim m.in. drożdże, które później mogą dofermentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pingwinho napisał:

Czy pozycja "Honey" to jest miód czy słód dekstrynujący? Jeśli to drugie to obawiam się o pomyślne zatarcie.

Pingwinho -> Dziękuję za odpowiedź.

To jest miód. Wielokwiat. Chcę go dać na cichą.

Co do pożywki i drożdży, to tak będę robił.

 

34 minuty temu, Łachim napisał:

Przyłączam się do wątpliwości @Pingwinho

 

Z kolei jeśli miodu by miało być 70%, to trzeba zadbać o pożywkę i odpowiednie prowadzenie fermentacji, np. żeby drożdże nie zajęły się tylko cukrami prostymi. Miód można dać po 2-3 dniach fermentacji, robiłem tak z powodzeniem.  Trzeba tylko pamiętać,  że jeśli nie będzie gotowany, to nie jest sterylny i żyją w nim m.in. drożdże, które później mogą dofermentować.

 Łachim -> Dzięki za wiadomość.

Tak jak pisałem. To jest zwykły miód. Wielokwiat. :)

W skład raczej dałem go orientacyjnie, by mniej więcej, móc wyliczyć blg/chmiel.

W/w, tak jak winogrona, dam na cichą. Prawdopodobnie 2 tygodnie fermentacji burzliwej, 4 cichej. Mam nadzieję tylko, że pestki nie będą problem. ?

Edytowane przez ksiegarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej oceny winogron w czystej postaci zakazi ci piwo. Przygotowałbym moszcz z winogrona lub urzył wyciskarki wolnoobrotowej i użyskany sok lub moszcz poddał gotowaniu w celu pozbycia się nieproszonych gości. Potem ostudził i dopiero dodał na cichą. Ale ja takiego czegoś nie praktykowałem. To są moje przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Glabro napisał:

A w jaki sposób będziesz dodawać winogrona na cichą? Jak je przygotujesz?

 

Glabro -> Dziękuję za odpowiedź.

Mrożonki. Mam w zamrażalniku dwa worki po 1,4 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grober75 napisał:

Wg mojej oceny winogron w czystej postaci zakazi ci piwo. Przygotowałbym moszcz z winogrona lub urzył wyciskarki wolnoobrotowej i użyskany sok lub moszcz poddał gotowaniu w celu pozbycia się nieproszonych gości. Potem ostudził i dopiero dodał na cichą. Ale ja takiego czegoś nie praktykowałem. To są moje przemyślenia.

 

grober75 -> Dzięki. 

Hm. Zastanawiałem się nad tym. Wolałbym nie robić kompotu ...

Zamroziłem 3 kg winogron które dostałem od znajomej. Mogę dać prawdopodobnie więcej, bo w weekend jeszcze coś może dostanę, ale wagowo wolałbym nie przesadzać. ?

3 minuty temu, Glabro napisał:

Dokładnie w taki sam sposób postępuje z owocami. Jak z puszki to ewentualnie ładuje bezpośrednio.

 Glabro -> Do tej pory dawałem mrożone owoce oraz sok z butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrożone owoce to raczej duże ryzyko. Być może część bakterii czy dzikich drożdży tego nie wytrzymuje ale mimo wszystko. Dużo przy tym roboty i teraz podwójnie dbam przy piwach owocowych o sterylność. W zeszłym roku w kanał musiałem dac milkshake mango IPA bo bawiłem się w startera z London Fog który okazal się  niewystarczajacy i weszły dzikie drożdże jeszcze przed końcem fermentacji już  smakowało wyśmienicie do czasu, kiedy zeszło do 0blg. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ryzyko jest ... W ostateczności dzień wcześniej rozmrożę i zagrzeję je w garnku, choć nie wiem czy nie zabije to smaku piwa ... Mam jeszcze, lekko licząc, trzy tygodnie na przedyskutowanie JAK i KIEDY je dodać. ?

A co z słodami? Może być taka receptura czy nie za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dodawałem winogron ale nie wiem na ile wniesie to smaku do piwa no chyba, że winogrona ciemne. Bo białe mają dużo cukru a znikome aromaty. Z białymi obstawiam, że efekt będzie szedł w aromaty alkoholowe niż owocowe ale ostatecznie z winogronami nie mam doświadczenia więc mogę się mylić. Raczej na eksperymenty robię mniejsze warki. Podzieliłbym na pół i np jedna zrobił z owocami a drugie bez aby mieć porównanie. Albo druga polowe np z wiśniami albo innymi pasującymi owocami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciemne. Od tygodnia się mrożą w zamrażalniku.

Nie sprawdziłem ich blg, ale wg., internetów powinny mieć 17* Bixów.

Taki miałem właśnie plan. :D Rozdzielę to na kilka fermentorów po parę litrów i do jednego dodam miodu a do drugiego winogron. ^^

 

W sobotę warzyłem.

 

Warka 25 - Braggot/Grape Ale z zacieraniem 08.10.22

 

 

 

- słód Pilzneński - 1,5kg,

 

- słód Monachijski - 1,5kg,

 

- słód Carared - 1kg,

 

- płatki owsiane błyskawiczne - 0,2kg,

 

 

 

Zacieranie:

 

 

 

40* C   

 

 

 

1 min 2500

 

52* C 

20 min 1500

 

61* C 35 min 1500

69* C 35 min 1500

78* C 10 min 1500

 

 

17* Brix po zacieraniu.

 

 

 

Chmielenie:

 

- 60 minut 100g Saaz 2020 4%,

 

- 20 minut 30g Perle 2021 5,5%.

 

 

 

10,5* Brix po wyłączeniu grzania, podczas chłodzenia i tuż po chmieleniu. Wyszło około 20l piwa, choć po wysładzaniu miałem go o jakieś 2-3 litry więcej. Duża strata z gotowania/chmielenia ... Nie wiem czy tak powinno być. :( Całość rozdzieliłem na dwa fermentory.

 

 

 

                                                                                                 Wersja I

 

 

 

Drożdże FM31 Bawarska dolina, starter 1l, plus pożywka dla drożdży 10g.

 

Około 10 litrów piwa.

 

 

 

08.10.22 10,0* Brix

 

 

 

                                                                                                 Wersja II

 

 

 

Drożdże Safale S-33 x2, plus pożywka dla drożdży 10g.

 

Około 10 litrów piwa.

 

 

 

08.10.22 10,0* Brix

 

 

 

 

 

Do zacierania dodałem płatki, około 200 gram oraz, na lepszą filtrację, podobną ilość łuski ryżowej. Mam około 3 kg miodu oraz 3 zamrożonych winogron ciemnych z RODOS. Zamierzam dać je na cichą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.