Skocz do zawartości

Dochmielanie Brewkita Gozdawy (KONESER PREMIUM LAGER)


Seba85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będę robił niedługo lagera z brewkitu Gozdawy "KONESER PREMIUM LAGER"

lager.thumb.PNG.e8613a9cf6aa94a979c27c32bf87f783.PNG

Nigdy wcześniej nie robiłem tego zestawu więc nie wiem jak smakuje ;/

W zestawie jest trochę "chmielu aromatycznego" ale chciałem jeszcze dodatkowo dochmielić.

Mam Lubelski i Marynka + ten z zestawu.

Ile tego dać na zimno na wiadro 22L?

 

Moje ulubione sklepowe chmielowe lagery to:

Warmińskie rewolucje - Kormoran (sybilla, marynka)

Amber Chmielowy (lubelski, marynka)

Jakby się udało zrobić coś podobnego to pięknie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje pierwsze piwo chmielilem na cichą lubelskim i marynką. Teraz bym nie powtórzył tego manewru (chmieleniu pierwszego brewkitu) ale z dwóch wymienionych przez Ciebie odmian, wybrałbym lubelski.

No i kilka pytań:

-czy masz już kupiony zestaw;

-które to Twoje piwo;

-czy masz patent na filtrację chmielu "po cichej"?

Nie chcę źle zabrzmieć ale chmielenie na cichą na początku zabawy w warzenie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Niemniej powodzenia na cokolwiek się zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przejrzę tego linka co podesłałeś :)

 

Zestaw mam tak jak pisałem w pierwszym poście: Gozdawa Koneser Premium Lager.

Są tam 2 puszki: brewkit + słód, są drożdże, ale bez żadnego opisu i jest saszetka z chmielem podpisana jako "chmiel aromatyczny"

 

1) Na cichą nie zlewam. Fermentuje wszystko w 1 wiadrze, dopiero przelewam do drugiego wiadra przed butelkowaniem gdy dodaje cukier rozpuszczony. A może zrobić cichą tym razem?

2) Piwo moje około 6-7. Zawsze z brewkitów do tej pory.

3) Do tej pory dochmielałem 2 razy. Pakowałem chmiel do woreczka i woreczek do wiadra na kilka dni przed butelkowaniem.

 

Obejrzałem wczoraj parę filmików o chmieleniu na zimno, ale w sumie nadal nie wiem które chmiele i ile mg pakować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Seba85 napisał:

Są tam 2 puszki: brewkit + słód

 

Nie słód, a zapewne ekstrakt.

 

18 godzin temu, Seba85 napisał:

Obejrzałem wczoraj parę filmików o chmieleniu na zimno, ale w sumie nadal nie wiem które chmiele i ile mg pakować :)

Zależy co chcesz uzyskać. Pilsa się nie chmieli na zimno, chyba że odmiany New Zealand itp. Mimo to możesz, oczywiście nic w domu Cię nie ogranicza. Woreczek przepuszcza trochę granulatu, to może później powodować gushing w butelce oraz drapanie w gardle, stąd obawy @zasada. Dobrym patentem jest cold crush i filtracja np. hopspider + woreczek 300um. 

 

Teraz pytanie czy w ogóle jesteś w stanie zapewnić temperaturę fermentacji w okolicy 12-14°C? Bo z tego co widzę, to ten zestaw zawiera drożdże dolnej fermentacji, a fermentowanie w pokojowej może mieć różne skutki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.