Skocz do zawartości

rozkmina wody z Lidla


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś słabo mi idzie rozkminianie wody, więc może ktoś wesprze w prostych żołnierskich słowach...

 

taki profil wody z Lidla jak na załączonym obrazku  i pytania:

1. do jakich stylów taka woda byłaby dobra, a do jakich zdecydowanie niedobra?

2. co tu dosypać i w jakich ilościach żeby profil wody pasował pod to co robię najczęściej czyli brytyjczyki w szerokim zakresie od bitterów po stouty, w tym piwa o może i brytyjskich korzeniach ale chmielone po amerykańsku jak wszelkie APA, AIPA i generalnie ten kierunek

 

A jakby ktoś podzielił się bardziej rozbudowaną wypowiedzią jak czyta tę etykietę, na co zwraca uwagę, co tu jest kluczowe, a co na marginesie, to będę wdzięczny. Czytałem Palmera o wodzie, ale jakoś mi to nie siadło.

 

screen 021.JPG

Edytowane przez Przem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimkolwiek programie do warzenia będziesz miał podane jaki profil wody jest dobry do jakiego stylu. Wpisujesz swój profil bazowy i zasugeruje Ci dodanie odpowiednich soli do jego zmiany. Temat jest zbyt szeroki, żeby odpowiedzieć w komentarzu - jest całe wiki na ten temat.

 

Generalnie to ten profil jest niewarty zakupu. Moja (łódzka) kranówka ma zbliżone parametry - przy czym mniej każdego z minerałów niż to co podałeś, więc lepiej nadaje się do modyfikacji. Sprawdź jakie masz parametry kranówki.

 

PS. Na szybko jest to twarda woda z dużą przewagą siarczków nad chlorkami - ciemne i gorzkie piwa.

Edytowane przez Pingwinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 21:30, Przem napisał:

jakoś słabo mi idzie rozkminianie wody, więc może ktoś wesprze w prostych żołnierskich słowach...

 

taki profil wody z Lidla jak na załączonym obrazku  i pytania:

1. do jakich stylów taka woda byłaby dobra, a do jakich zdecydowanie niedobra?

2. co tu dosypać i w jakich ilościach żeby profil wody pasował pod to co robię najczęściej czyli brytyjczyki w szerokim zakresie od bitterów po stouty, w tym piwa o może i brytyjskich korzeniach ale chmielone po amerykańsku jak wszelkie APA, AIPA i generalnie ten kierunek

 

A jakby ktoś podzielił się bardziej rozbudowaną wypowiedzią jak czyta tę etykietę, na co zwraca uwagę, co tu jest kluczowe, a co na marginesie, to będę wdzięczny. Czytałem Palmera o wodzie, ale jakoś mi to nie siadło.

 

screen 021.JPG

pan se wklepie tu https://www.brewersfriend.com/homebrew/water-profiles

https://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już raport kranówki (załączam pdf) oraz BeerSmith ale utknąłem...

 

nie mam podanej zawartości wapnia a jedynie info o zawartości magnezu (9,9mg/l) oraz informację że "sumaryczna zawartość wapnia i magnezu / twardość ogólna" to 219mg/l

czy to prosta matematyka 219-9,9=209,1mg/l wapnia?

 

na logikę może i tak ale myli mnie tu owa "twardość ogólna" która w wiki jest opisywana jako CaCO3

 

z kolei nie mam w badaniu wody podanej wartości wodorowęglanów więc nie wiem co tam wpisać

 

jeśli na podstawie załączonego badania wody bylibyście uprzejmi pomóc mi uzupełnić profil w BS to będę wdzięczny, A przy okazji czy jest coś w tym raporciue co zwraca Wasza uwagę z punktu widzenia piwowarstwa a mi nic nie mówi? Bo tu taka ilość związków i parametrów, że szok

 

fot 124.JPG

2022.04 Krupia Wólka.pdf

Edytowane przez Przem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przem napisał:

ok, przerzucę to pytanie do wątku ogólnego o wodzie, który  znalazłem, to może tam się uda

Ale myślisz, że tamten wątek czytają inni użytkownicy niż ten?

Crossposting, mówi to Panu coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.