Skocz do zawartości

Chłodnica przeciwbieżna z ali


zielony07

Rekomendowane odpowiedzi

Ja co prawda używam płytowego wymiennika ciepła od kilku lat, ale zastanawiam się czy nie wrócić do zwykłej chłodnicy. Trudno to utrzymać w czystości w środku, ile bym się nie oczyścił to zawsze przy chłodzeniu jakis czarny farfocel z niego wyleci. Nie wiem czy z taką chłodnica nie byłoby podobnie? Mam kilka akcesoriów i dużo nierdzewki z Ali i moim zdaniem wysoka jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek1221 napisał:

Ja co prawda używam płytowego wymiennika ciepła od kilku lat, ale zastanawiam się czy nie wrócić do zwykłej chłodnicy. Trudno to utrzymać w czystości w środku, ile bym się nie oczyścił to zawsze przy chłodzeniu jakis czarny farfocel z niego wyleci. Nie wiem czy z taką chłodnica nie byłoby podobnie? Mam kilka akcesoriów i dużo nierdzewki z Ali i moim zdaniem wysoka jakość.

 

Na pewno łatwiej oczyścić, bo to rura a nie wąskie kanaliki.

Ja tez stosuję wymiennik, przed chłodzeniem oprócz mycia przepuszczam gorącą brzeczkę (powrót do kotła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, x1d napisał:

 

Na pewno łatwiej oczyścić, bo to rura a nie wąskie kanaliki.

Ja tez stosuję wymiennik, przed chłodzeniem oprócz mycia przepuszczam gorącą brzeczkę (powrót do kotła).

Też przepuszczałem zawsze wrzatek, ale teraz mam kociołek automatyczny i tam pompa się zapowietrza jak próbuję przepuścić wrzatek pod koniec warzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warki 20-30 litrów nic lepszego od chłodnicy zanurzeniowej z nierdzewnej rury karbowanej nie znajdziesz. Stosunek ceny do szybkości chłodzenia jest nie do pobicia IMO. Po warzeniu ląduje w zmywarce, więc obsługa bardzo przyjemna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem , ale tą miedzianą, w sumie wyszło coś 390 zł. Chciałem porównać z wymiennikiem płytowym.

Ta chłodniczka jest chyba dla tych co robią mniejsze warki. Ja celuję w 50 l lagery gdzie chłodzenie to najgorsza robota.

Użyłem raz, schłodziło się, ale trochę za długo trwało.

Ale czyszczenie - sekundy.

Jeszcze pomyślę czy sobie zostawię, choć miał to być prezent ?

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trochę zaryzykowałem bo jak widać na stronie info o parametrach prawie zerowe. 

28cm średnicy daje przy 12 zwojach jakieś 10m rurki. Zewnętrzne średnice przekroju rurek to 22mm dla wody i 13mm dla brzeczki. Nie mam jak zmierzyć grubości ścianek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.