Skocz do zawartości

Black Ipa - pomieszane chmiele w zamówieniu


koyuki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zamówiłam ostatnio z pewnej strony zestaw surowców do przygotowania Black IPA. Nie zauważyłam jednak, że przysłali inne surowce niż dalej są wymienione w instrukcji, a jestem wlasnie w trakcie warzenia. 

Surowce, które otrzymałam:

-viking malt slod pale ale - 4.8kg

-viking malt karmelowy 30 - 0.5 kg

-wayerman pszeniczny czekoladowy - 0.5 kg

-chmiel Columbus - 10 g

-chmiel simcoe - 75 g

-chmiel cascade - 100 g

-drożdże US-05 - 1 saszetka

 

Zaczęłam się zastanawiać, czy dostałam w ogóle surowce dla Black Ipa, czy do czegoś innego. W instrukcji odwołują się do contennial na przykład, którego wcale nie mam, a gramatura pozostałych jest inna, niż wynika z przepisu. 

Czy dam radę z powyższych składników uwarzyc coś konkretnego? 

Z góry dziękuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej w tym wszystkim jest drożdży, jeśli to ma być na ok.20 l. Rodzaje chmielu do Black IPA moim zdaniem są bardzo dobre,  ale jest ich zdecydowanie za mało. Z tego możesz zrobić np. American Amber Ale, ale z jakimś niższym ekstraktem.

Gdyby to miało być jednak Black IPA, to moim zdaniem trzeba by dokupić ze 100g chmielu (lub sporo więcej), dać mniej słodu karmelowego i więcej drożdży.

Możesz też zrobić warkę z połowy tego zestawu, dając cały chmiel. 

Edytowane przez Łachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowce jak najbardziej pod Black IPA podchodzą. Wrzuciłaś już wszystkie słody? Trochę mało chmielu jak dla mnie ;) Bo wrzucił bym to wszystko na gotowanie/hop stand i ok 150-200 na cichą. Ale jeśli nie masz więcej dostępnych chmieli amerykańskich, możesz tak chmielić:

-Columbus 10g na 60' gotowania

-Simcoe 25g na ostatnie 20'/15'  gotowania

-Cascade 50g na 10' gotowania. 

 

50g Simcoe+50gCascade na zimno. 

 

Nie wiem jakie blg jest zakładane ale na oko około 15. Jedna paczka US05 trochę mało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zmienił(a) tytuł na Black Ipa - pomieszane chmiele w zamówieniu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.