Skocz do zawartości

Zmiana smaku


Kluner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

1. Zabutelkowałem American Witbiera z ekstraktów. (2 pszeniczne jasne).

Podczas butelkowania miał smak książkowego Witbiera, mocno wybijała się Pomarańcza i inne owocowo, cytrusowe aromaty. 

Otworzyłem jedno piwo 3 dni po zabutelkaniu i gdybym nie wiedział to bym powiedział, że książkowa Ipa... Niesamowicie zmienił sie smak. "jedno" i "drugie" świetne, ale skąd taka zamiana smaku? 

Dałem 160g białego cukru na 20l. 

Drożdże Mangrove Jack's m21. 

2. Skąd kolor ciemny w piwie? Liczyłem na jasny pszeniczny, a piwo jest jak poniżej. (zdjęcie innego mojego, ale wygląda identycznie poza pianą, nagazowaniem.) 

 

Dzięki! 

 

Screenshot_20221204_090449_com.android.gallery3d_edit_366741730230496.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kluner napisał:

Witam, 

 

1. Zabutelkowałem American Witbiera z ekstraktów. (2 pszeniczne jasne).

Podczas butelkowania miał smak książkowego Witbiera, mocno wybijała się Pomarańcza i inne owocowo, cytrusowe aromaty. 

Otworzyłem jedno piwo 3 dni po zabutelkaniu i gdybym nie wiedział to bym powiedział, że książkowa Ipa... Niesamowicie zmienił sie smak. "jedno" i "drugie" świetne, ale skąd taka zamiana smaku? 

Dałem 160g białego cukru na 20l. 

Drożdże Mangrove Jack's m21. 

2. Skąd kolor ciemny w piwie? Liczyłem na jasny pszeniczny, a piwo jest jak poniżej. (zdjęcie innego mojego, ale wygląda identycznie poza pianą, nagazowaniem.) 

 

Dzięki! 

 

Screenshot_20221204_090449_com.android.gallery3d_edit_366741730230496.jpg

Utlenienie + ekstrakty są o wiele ciemniejsze od długiego wygotowywania wody z brzeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie będziesz kegował lub rozlewał beztlenowo (a i wtedy nie zaszkodzi), warto dodawać niewielką ilość witaminy C w proszku. Mówimy o mikroskopijnych ilościach, typu 0,5g/10 l. Efekt przeciwutleniający moim zdaniem jest ogromny, zresztą nie bez przyczyny jest dodatkiem do tyłu rodzajów żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.