Skocz do zawartości

Spryskiwacze do dezynfekcji


monodem

Rekomendowane odpowiedzi

Może to dla niektórych trochę błachy tamat ale co tam! Jakich używacie spryskiwaczy do spirytusu czy tam Starsanu?Kiedyś kupiłem jakiś nowy w sklepie za parę złotych - padł bardzo szybko.Od tamtej pory korzystam z używanych po chemii domowej. Wszystkie się szybko psują. Wkurza mnie to. Chcę użyć a dziad nie funkcjonuje. Chciałbym kupić Psikadełko niezawodne i oczywiście w przystępnej cenie.

Do linii piwnej używam Gardenic ciśnieniowy z Biedronki - niezawodny! 16706963598314550881533174907992.thumb.jpg.9c456f604ac9cfb114da988790ceb4cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, monodem napisał:

Może to dla niektórych trochę błachy tamat ale co tam! Jakich używacie spryskiwaczy do spirytusu czy tam Starsanu?Kiedyś kupiłem jakiś nowy w sklepie za parę złotych - padł bardzo szybko.Od tamtej pory korzystam z używanych po chemii domowej. Wszystkie się szybko psują. Wkurza mnie to. Chcę użyć a dziad nie funkcjonuje. Chciałbym kupić Psikadełko niezawodne i oczywiście w przystępnej cenie.

Do linii piwnej używam Gardenic ciśnieniowy z Biedronki - niezawodny! 16706963598314550881533174907992.thumb.jpg.9c456f604ac9cfb114da988790ceb4cb.jpg

Na jakiej zasadzie to działa? Pompujesz ciśnienie i przelewasz linie piwną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, anteks napisał:

Nie prościej nalać w peta nakręcić tą końcówkę i ściskając butelkę wtłoczyć w linię?

 

Nie wiem. Dla mnie To było oczywiste. Nie zastanawiałem się nad tym. 

Edytowane przez monodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponad dwa tygodnie temu i szczerze polecam:  Butelka z atomizerem Work Stuff 750ml. Nie jest tani, ale co najważniejsze szczelny i ma dobrą regulację dyszy rozpraszającej   https://allegro.pl/oferta/work-stuff-work-bottle-750ml-pusta-butelka-10005284654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GregPasz napisał:

Kupiłem ponad dwa tygodnie temu i szczerze polecam:  Butelka z atomizerem Work Stuff 750ml. Nie jest tani, ale co najważniejsze szczelny i ma dobrą regulację dyszy rozpraszającej   https://allegro.pl/oferta/work-stuff-work-bottle-750ml-pusta-butelka-10005284654

Właśnie. Dwa tygodnie. Ja chcialbym Kupić coś raczej na dwa lata. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, monodem napisał:

Do linii piwnej używam Gardenic ciśnieniowy z Biedronki - niezawodny

Nie wpadłem na takie proste rozwiązanie. Używałem tej prostej pompki ale ona się trochę zacina i zrobiłem tak jak Ty ale na sztywno :). Tam jest gwint 3/8 cala, Można to prościej zredukować ale akurat nie miałem redukcji 3/8 na 1/4 i tak zostało.

Przydaje się do płukania linii piwnej i nie tylko.

Do spryskiwania sprzętu wkręcam oryginalną dyszę. Dodatkowo używam zwykłego atomizera.

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam takiego:

https://kwazar.com.pl/profesjonalne-opryskiwacze-techniczne-1/nix-hd-acid-line-1

 

Przeznaczony do kontaktu z preparatami o niskim pH, po jakichś 4-5 latach nie wygląda, żeby mu coś dolegało. Obecnie koło 30 zł kosztuje na szybko sprawdzając, tak więc cena/wytrzymałość wg mnie na plus.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, punix napisał:

Od kilku lat używam takiego:

https://kwazar.com.pl/profesjonalne-opryskiwacze-techniczne-1/nix-hd-acid-line-1

 

Przeznaczony do kontaktu z preparatami o niskim pH, po jakichś 4-5 latach nie wygląda, żeby mu coś dolegało. Obecnie koło 30 zł kosztuje na szybko sprawdzając, tak więc cena/wytrzymałość wg mnie na plus.

 

 

No i o To mi chodziło! Dziękuję. 

Edytowane przez monodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 19:46, monodem napisał:

Dzięki za informacje. Mi spryskiwacze padają szybko. Poprostu przestają pompować. Muszę mieć pecha bo widzę, że macie również zwyklaki i wam działają. 

Ja używam od 2 lat tego:

20221127_183302.thumb.jpg.5e1b4c7874f38abc82f5e6bf3511cf8e.jpg

Bardzo polecam, po 2 latach dalej działa jak nowy (używany z roztworem sanipro rinse), rozpyla fajną drobną mgiełkę. Spryskiwacz zakupiony w Homebeer https://homebeer.pl/pl/p/Spryskiwacz-butelkowy/1365

Ostatnio zakupiłem 2 dodatkowe na roztwór etanolu do dezynfekcji - obecnie mają z przezroczystą głowicą, ale działa tak samo dobrze.

20221219_105333.thumb.jpg.f0c99d362af398306d02ef606387635a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilkanaście atomizerów i najdłużej mi wytrzymał: 

1. Atomizer z Ikei: https://www.ikea.com/pl/pl/p/tomat-spryskiwacz-bialy-40371254/?gclid=Cj0KCQiA14WdBhD8ARIsANao07iKkvRNsDoKvbFrBS49MkbJFkN92i10GQE0Ql34GOP_pAcun57C-hEaAhUDEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

2. Najtańszy atomizer z Mrówki. 

3. Po chemii do szyb kominowych.

 

Reszta prędzej czy później idzie w rozsypkę. Starsan starsanem - ale spotkania z ClO2 to mało który przetrwa dłużej niż 2 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie spryskiwacze, osobno do kwasowych i zasadowych środków.  Dopiero kupione więc wypowiem się za jakiś czas czy zdały egzamin. Zostawiam tu jako jedną z wielu opcji dostępnych na rynku.

 

DSC_6867-01.jpeg

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gąska napisał:

Ja mam takie spryskiwacze, osobno do kwasowych i zasadowych środków.  Dopiero kupione więc wypowiem się za jakiś czas czy zdały egzamin. Zostawiam tu jako jedną z wielu opcji dostępnych na rynku.

 

DSC_6867-01.jpeg

Używam w robocie, wytrzymują odtłuszczacze do hamulców, stężony środek do mycia silników, to ma poprostu zajebiste uszczelki.

No i można kupić zestaw naprawczy uszczelek.

Tylko spryskiwacz kosztuje okolo 120 zl. Chyba że szef "płacił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.