Skocz do zawartości

Korepetycje z piwowarstwa


jaks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jestem osobą totalnie początkującą w robieniu własnego piwa. Kupiłem kocioł warzelny Royal Catering 40L i surowce. Poszukuję osoby doświadczonej, najlepiej ktoś, kto zdobył coś w konkursach do odpłatnego nadzoru i korepetycji z piwowarstwa. Ze względu na prace nie mam czasu przeczytać wszystkich wątków na forum, a początki jak to wszędzie, są zawsze najcięższe.

 

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaks napisał:

Jestem z Warszawy. Same "korepetycje" odbywałby się zdalnie. 

 

@zasada tak, dokładnie.

nie lepiej podpytać użytkowników Royala? Chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania.

Sam miałem wiele pytań co do kotła, na dzień dzisiejszy mogę w czymś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaks napisał:

Poszukuję osoby doświadczonej, najlepiej ktoś, kto zdobył coś w konkursach do odpłatnego nadzoru i korepetycji z piwowarstwa.

Nie czuć u Ciebie ducha kraftu. Poczytaj , popróbuj , popytaj . Sam proces warzenia jest dosyć czasochłonny , a jak nie masz czasu to bedzie Ci to utrudniało i odbierało przyjemnośc z robienia piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rob7320 napisał:

Nie czuć u Ciebie ducha kraftu. Poczytaj , popróbuj , popytaj . Sam proces warzenia jest dosyć czasochłonny , a jak nie masz czasu to bedzie Ci to utrudniało i odbierało przyjemnośc z robienia piwa.

Powstrzymywałem się z napisaniem podobnej opinii. Piwowarstwo wymaga czasu, a pasjonat musi chcieć zgłębiać temat, czyli czytać, próbować itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje podejście, każdy ma jakiegoś ducha, nie nasza sprawa jakiego ma Kuba. Nie chce mu się rozgrzebywać różnych tematów na forum, woli od jednej osoby usłyszeć co ma robić i ok.

31 minut temu, paulox81 napisał:

Powstrzymywałem się z napisaniem podobnej opinii. Piwowarstwo wymaga czasu, a pasjonat musi chcieć zgłębiać temat, czyli czytać, próbować itd.

No i mogłeś się powstrzymać, to nie jest forum pasjonat.org tylko piwo.org. Nie wiem po co teraz robić jakąś dyskryminację.

 

O duchu kraftu nie wspominając ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaks  nie znam nikogo, kto korzysta z https://jakzrobicpiwo.pl/kurs/298/kurs-wideo-jak-zrobic-piwo-w-domu-od-a-do-z
 i nie wiem nic o jego jakości ale to może być propozycja dla Ciebie.

 

Ale generalnie czas jest elementem niezbędnym w tym hobby. Nawet jeśli "zaoszczędzisz" go na początku to potem będziesz go potrzebował tak czy inaczej.

 

Powodzenia! A jeśli skorzystasz z tej oferty, daj znać jak z jej cenami/jakością etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seven napisał:

No i mogłeś się powstrzymać, to nie jest forum pasjonat.org tylko piwo.org. Nie wiem po co teraz robić jakąś dyskryminację.

 

O duchu kraftu nie wspominając ?

Może użyłem niewłaściwego słowa. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam. Nikt tutaj nikogo nie dyskryminuje. Ale chyba trudno się nie zgodzić z tym, że to hobby wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.