Skocz do zawartości

Badanie jakości piwa


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Eselchen napisał:

Cześć, szukam artykułów/książek, które szczegółowo omawiają w jaki sposób wykonać badania gotowego piwa, tj, IBU, barwa, ekstrakt, itp. Interesują mnie badania podstawowych parametrów piwa, jakie wykonują browary rzemieślnicze.

Ale że w domu chcesz wykonać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstrakt mierzysz spławikiem albo refraktometrem. IBU w browarach (z tego co wiem) liczą w większości z kalkulatora na podstawie dodanego chmielu do gotowania. Barwę to drukujesz sobie te odcienie barw z podpisem i sprawdzasz jaki ma kolor w menzurce. Alkohol mierzysz na podstawie zmiany ekstraktu po fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stachu01 napisał:

Ekstrakt mierzysz spławikiem albo refraktometrem. IBU w browarach (z tego co wiem) liczą w większości z kalkulatora na podstawie dodanego chmielu do gotowania. Barwę to drukujesz sobie te odcienie barw z podpisem i sprawdzasz jaki ma kolor w menzurce. Alkohol mierzysz na podstawie zmiany ekstraktu po fermentacji.

Chyba nie bardzo koledze chodziło o metody chałupnicze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromatorgraf gazowy i jazda:
https://sklepsajtom.pl/etanol

 

Co do IBU i koloru, to słyszałem, że browary nie badają ich w jakiś szczególny sposób i rzadko kiedy umieszczają konkretne wartości cech piwa z uwagi, iż mogą być zmienne w czasie.

Dlatego goryczka bywa czasem podawana w przybliżeniu (np 3 kropki na 5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, buber napisał:

Chyba nie bardzo koledze chodziło o metody chałupnicze

Zdziwiłbyś. Browary używają spławików, tylko nie takich za 15zł z Browinu, lecz takich ok 50x droższych, mających świadectwo wzorcowania

 

21 minut temu, fotohobby napisał:

Co do IBU i koloru, to słyszałem, że browary nie badają ich w jakiś szczególny sposób i rzadko kiedy umieszczają konkretne wartości cech piwa z uwagi, iż mogą być zmienne w czasie.

Były czasy, że podawali wartości wychodzące z kalkulatorów. Teraz już nie podają, bo IJHARS kary walił. Ograniczają się tylko do informacji wymaganych prawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o bardziej laboratoryjne metody, ale chyba bez specjalistycznego (drogiego) sprzętu jest to niemożliwe. 
 

Na ksb.edu.pl oferują szkolenia stacjonarne z analizy piwa i jest napisane: „Kontrolę jakości piwa wykonywać można nie tylko w bogato wyposażonym  laboratorium – już podstawowe szkło laboratoryjne i niewielki blat roboczy pozwalają bliżej poznać podstawowe parametry piwa.”

Stad było moje pytanie czy istnieją opracowania jak analizę wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wizi napisał:

Zdziwiłbyś. Browary używają spławików, tylko nie takich za 15zł z Browinu, lecz takich ok 50x droższych, mających świadectwo wzorcowania

 

Były czasy, że podawali wartości wychodzące z kalkulatorów. Teraz już nie podają, bo IJHARS kary walił. Ograniczają się tylko do informacji wymaganych prawnie

No więc pomiar spławikiem 50x droższym niż ten z Browinu wciąż nie jest metodą chałupniczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.