Skocz do zawartości

Wschodnie piwowarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnimi czasy się tak zastanawiałem nad pewną sprawą.

Belgowie i okolice mają swoje triple, lambici, saisony etc. Anglicy swoje ale i portery.

Niemcy koźlaki, pilsy i weizeny.

Czesi pilznery, Polacy Grodziskie. 

A co z naszymi wschodnimi sąsiadami? Rosja wielowiekowe państwo i nic? Pić coś musieli opierali się tylko na kwasie?

Nic nie znalazłem na temat więc rzucam pytanie w eter może ktoś coś wie albo podpowie gdzie szukać?

 

A może założymy temat i wypiszemy współczesne i historyczne style piwne z całego świata?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja ma tylko tradycje w grabieżach, gwałtach i masowych mordach. Wszelkie know-how kupione lub częściej ukradzione. Oni nigdy niczego sami nie stworzyli. Tyle w temacie wschodniego piwowarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, krzychoo napisał:

Rosja ma tylko tradycje w grabieżach, gwałtach i masowych mordach. Wszelkie know-how kupione lub częściej ukradzione. Oni nigdy niczego sami nie stworzyli. Tyle w temacie wschodniego piwowarstwa.

Co to za emocjonalny i pozbawiony merytoryka bełkot? Wstyd takie bzdury wypisywać. 
Rosja,Turcja,Estonia etc ma mocne korzenie piwowarskie. Tylko że podobnie do Norwegii czy tam Finlandi królują tam różne Farmhouse. 
poczytaj na start:

https://www.garshol.priv.no/blog/396.html

Później poszerz wiedzę a następnie zacznij odpowiadać na pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzychoo napisał:

Rosja ma tylko tradycje w grabieżach, gwałtach i masowych mordach. Wszelkie know-how kupione lub częściej ukradzione. Oni nigdy niczego sami nie stworzyli. Tyle w temacie wschodniego piwowarstwa.

Cytując klasyka "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie." Na tym skończę bo szkoda czasu na czytanie takich bzdur.

 

Zasada i Bolt dziękuję za wskazówki, zabieram się za lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2023 o 09:35, krzychoo napisał:

Rosja ma tylko tradycje w grabieżach, gwałtach i masowych mordach. Wszelkie know-how kupione lub częściej ukradzione. Oni nigdy niczego sami nie stworzyli. Tyle w temacie wschodniego piwowarstwa.

Ja tylko dodam cytat ze znowu aktualnej książki - "Zapiski oficera armii czerwonej" - 

 

" – Jeśli nie będziesz gniewać się, to ja ci powiem, co wyście wynaleźli.

– Dobrze – powiedziałem. – Słucham.

– Dwie tylko rzeczy. Jedna, to samowar. A druga, łaźnia parowa. I to nawet nie wy pierwsi wynaleźli, bo samowary mieli Chińczycy, kiedy Rosji nawet początku nie było. A łaźnia parowa była znana również, na wschodzie i w Rzymie, przed kilku tysiącami lat.

– Więc tak wygląda, według ciebie, że u nas nic dobrego nie ma.

– Czemu nie?... Macie dobrą propagandę... Najlepszą na świecie..."

 

Co po części potwierdza Twoje słowa.

 

Fajne materiały do poczytania w temacie. Ja dawno temu słyszałem od jednego AKowca mieszkającego w czasie wojny na obecnej Białorusi o piwie z dużym dodatkiem żyta które było robione u niego we wsi i okolicach - niestety za wiele szczegółów nie pamiętam, coś mi się kołacze po głowie, że często z braku chmielu ratowali się dodając ruty lub jakiegoś innego gorzkiego ziela które te piwo częściowo "konserwowało" i smakowo upodabniało do klasycznego.

Swoją drogą to żałuje, że sobie nie spisałem rozmów z tym Panem bo to była szalenie inteligentna osoba i miał dar opowiadania. Podpytam jeszcze żyjącą babcię żony o to co na Ukrainie robili przed wojną - z jej historii znowu pamiętam, że tam raczej mocniejsze trunki królowały i to przed wojną, bo po 45' to kołchozy, PGRy i po domach to tylko pokątnie w tajemnicy i raczej żeby sponiewierało, a nie było wykwintne.

Edytowane przez LewySierpowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, monodem napisał:

Od dwóch dni czytam. Fantastyczna strona. Dzięki. 

 

Jeśli znasz angielski polecam ksiązki autora bloga to chyba najlepsze na rynku opracowania farmhousów etc. Jeżdzi, zdobywa wiedze etc
Polecam też:
https://www.brewingnordic.com/farmhouse-ales/norwegian-farmhouse-ale-hornindal/
Trochę inny profil ale polecam. Sporo piwek robiłem dzięki jego inspiracją. Np porter żytni z brzozą(polecam). Szeroko zacząłem robić raw ale itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 20:02, Bolt napisał:

Ta strona wywróciła już wszystko na drugą stronę.Totalnie inne podejście do produkcji. My to uprawiamy jakieś czary - mary! Czekam na wiosnę. Trzeba będzie coś uwarzyć przy ognisku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elroy napisał:

 

Wydamy tłumaczenie książki Garshola w 2023/2024 :) Temat jest świetny! 

Polecam się do niego odezwać. Pogadać, świetny człowiek :D można wiedzieć co tłumaczycie czy narazie to kwestia klauzul w umowach etc? 

@monodem pobaw się szczególnie dodatkami drzew iglastych, brzozy i jałowca. Dodatkowo pieczenie słodu żytniego na różne poziomy jest niesamowitym dodatkiem. 
poniżej zdjęcie z takiego warzenia :D 

6F70681D-746C-4922-84A8-DFC0575CCD24.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bolt napisał:

Polecam się do niego odezwać. Pogadać, świetny człowiek :D można wiedzieć co tłumaczycie czy narazie to kwestia klauzul w umowach etc? 

 

Historical Brewing :) Piotrek ma jakieś 25% przetłumaczone. 

 

515wDbNT0uL._SX348_BO1,204,203,200_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.