Skocz do zawartości

Zachorowałem na taki fermentor Apollo Titan 30l


paulox81

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.01.2023 o 18:45, jabol_01 napisał:

360x70 wysokosc 360 z wysylka 640- 

firma 

STAFOR Janusz Szostak

Wola Dębińska 373

32-852 Dębno

Zamówiłem ten stożek, ale podstawa nie do końca jest okrągła, szczególnie w okolicach łączenia wzdłuż (sczepów). @jabol_01 Twój stożek był równy, czy też musiałeś go kształtować/doginać żeby dopasować do kega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.03.2023 o 20:41, jabol_01 napisał:

witam mysle ze nigdy nie bedzie idealny trzeba dopasowywac sam spawacz czy zlecasz komus ??

Sam, w dodatku dopiero się uczę tiga :) ale stożek już dopasowałem prawie idealnie

Edytowane przez paulox81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ligeiro napisał:

Cześć Wam a ktoś miał do czynienia z taki fermentorami, czy to coś warte zachodu?

 

https://allegro.pl/oferta/pojemnik-fermentacyjny-fermentor-20-l-kranik-1-2-10747690472

Mały kąt stożka,  mała średnica odbioru gęstwy, brak możliwości fermentacji pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2023 o 18:14, paulox81 napisał:

Dzięki, sfazowalem :) ogólnie dążę do tego żeby całkowicie pozbyć się szczeliny przed spawaniem.

 

szczeliny nie moze byc ja zrobilrm przyzad do centrowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jabol_01 napisał:

szczeliny nie moze byc ja zrobilrm przyzad do centrowania 

A jeszcze pytanko, jak spawałeś nogi to dawałeś osłonę argonu wewnątrz w razie gdyby przetop przeszedł na wylot i żeby nie pojawiły się kalafiory? I odnośnie pasywacji... Płukałeś czymś w środku żeby przyspieszyć pasywację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój projekt utknął na etapie spawania stożka z kegiem i się poddałem :(  Nie mam czasu i nerwów dłużej się z tym męczyć dlatego jeśli ktoś chciałby dokończyć projekt to chętnie odsprzedam to co udało mi się zrobić:

 

Założenia projektu: fermentor stożkowy 30l Brutto (połączony stożek 10l + keg 20l)

Kąt stożka 60 stopni

Górne złącze triclamp 4 cale

dolne złącze triclamp 2 cale

 

Zostało tylko połączyć stożek (czyli chyba najtrudniejsza rzecz  przynajmniej dla mnie :) ) i dospawać jakieś nóżki.

 

Podczas sczepiania stożek zaczął się trochę odkształcać więc trzeba go naprostować od środka. Dodatkowo coś mi nie wyszła osłona argonowa od wewnątrz i na sczepach wyszły małe kalafiorki - do zeszlifowania za pomocą jakiegoś dremela lub innej małej szlifierki.

 

Jeśli ktoś chciałby odkupić to chętnie odsprzedam:

 

20230403_133842.thumb.jpg.114cf2866a72df32137fc31c08517cf0.jpg

20230403_133913.thumb.jpg.5ca0be58ea42165acaad0c7877f9d7be.jpg

20230403_133941.thumb.jpg.e7d9d5a91234fa2aeb04e79be7cb4234.jpg

 

 

Edytowane przez paulox81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.