Skocz do zawartości

Czy fermentacja ruszyla?


xgucikx

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Bolt said:

Transparentne? Po co narażać piwo na promienie słoneczne? 

Można przykryć kocem lub bluzą. U mnie stoi w winiarce, która ma filtr UV na szybie.

Poza tym nasłonecznienie to o wiele mniejszy problem w warunkach domowych niż utlenienie czy infekcja, jakiej można się nabawić przez zaglądanie do wiadra każdego dnia, a to jest jednak nieodłączny element bycia początkującym.

Edytowane przez Pingwinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie zgodzę. Każde transparentne wiadro to ryzko skunksa. Owijanie kocem/filtry UV. To już lepiej zapanować nad swoją ciekawością. 
Nie wiem czy nie odłączony. Masz napisane nie zaglądać to nie zaglądasz. Samo zaglądanie aż tak nie naraża piwa. Powiedzmy sobie szczerze jak już drożdże dominują to o zakażenie nie jest tak łatwo. Raczej jakiś niedomyty sprzęt wprowadzi zakażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bolt napisał:

Absolutnie się nie zgodzę. Każde transparentne wiadro to ryzko skunksa. Owijanie kocem/filtry UV. To już lepiej zapanować nad swoją ciekawością. 
Nie wiem czy nie odłączony. Masz napisane nie zaglądać to nie zaglądasz. Samo zaglądanie aż tak nie naraża piwa. Powiedzmy sobie szczerze jak już drożdże dominują to o zakażenie nie jest tak łatwo. Raczej jakiś niedomyty sprzęt wprowadzi zakażenie. 

Czyli wszyscy piwowarzy uzywający standardowych wiader i nie fermentujący w ciemnicy maja skunksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anteks napisał:

Czyli wszyscy piwowarzy uzywający standardowych wiader i nie fermentujący w ciemnicy maja skunksa?

Gdzie napisałem, że wszyscy? Napisałem, że to "ryzyko" nie określiłem szans na wystąpienie zjawiska, więc skąd Twój wniosek o wszystkich?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szklanych balonów już nie można używać ? Szczerze mówiąc mocne, długo leżakujące przed rozlewem piwa wolę trzymać w szklanym balonie, niż plastykowym wiadrze.

Uchronienie tego przed światłem jest dziecinnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 2/6/2023 at 1:11 PM, Bolt said:

Absolutnie się nie zgodzę. Każde transparentne wiadro to ryzko skunksa. Owijanie kocem/filtry UV. To już lepiej zapanować nad swoją ciekawością. 
Nie wiem czy nie odłączony. Masz napisane nie zaglądać to nie zaglądasz. Samo zaglądanie aż tak nie naraża piwa. Powiedzmy sobie szczerze jak już drożdże dominują to o zakażenie nie jest tak łatwo. Raczej jakiś niedomyty sprzęt wprowadzi zakażenie. 

Powiedz mi skąd ryzyko naświetlenia UV, jeśli do wiadra nie dociera UV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV to nie masz potem białych śladów na twarzy, gdzie nie jesteś opalony? Tak działają filtry UV.

 

Aromat skunksa to 3-MBT, którego powstawanie jest wprost uzależnione od działania promieniowania UV. Cały proces jest dość skomplikowany, ale pierwszym krokiem jest naświetlenie izohumulonów promieniowaniem UV. Filtr UV temu przeciwdziała.

No chyba że uważasz że plastik w fermentorze ma jakieś niesamowite właściwości, których nie ma koc lub bluza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pingwinho napisał:

A jak masz okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV to nie masz potem białych śladów na twarzy, gdzie nie jesteś opalony? Tak działają filtry UV.

 

Aromat skunksa to 3-MBT, którego powstawanie jest wprost uzależnione od działania promieniowania UV. Cały proces jest dość skomplikowany, ale pierwszym krokiem jest naświetlenie izohumulonów promieniowaniem UV. Filtr UV temu przeciwdziała.

No chyba że uważasz że plastik w fermentorze ma jakieś niesamowite właściwości, których nie ma koc lub bluza. 

A czy transparentny plastik w wiadrze posiada wysoki filtr UV? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkę jutro butelkuje. Wiadro miałem transparentne, jednak nie wyczuwam żadnego niepożądanego zapachu. Przez kilka pierwszych dni była odkryta i narażona na światło (strych). Na resztę fermentacji przykryłem kocem. Zastanawia mnie jedynie aromat jest dość intensywny, na początku chmielowy później lekko pikantnie z mocnym akcentem słodowości czy może to być rezultatem dodaniu słodu karmelowego 150 (udział w zasypie 20%)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, xgucikx napisał:

Warkę jutro butelkuje. Wiadro miałem transparentne, jednak nie wyczuwam żadnego niepożądanego zapachu. Przez kilka pierwszych dni była odkryta i narażona na światło (strych). Na resztę fermentacji przykryłem kocem. Zastanawia mnie jedynie aromat jest dość intensywny, na początku chmielowy później lekko pikantnie z mocnym akcentem słodowości czy może to być rezultatem dodaniu słodu karmelowego 150 (udział w zasypie 20%)? 

Do APY walić 20% karmelowego? Mają ludzie pomysły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 20:52, xgucikx napisał:

Teraz dyskusja na temat wiadra :) fermentacja ruszyła także wszystko w porządku. Jestem tylko zdziwiony że jest nieco bardziej burzliwa niż przy drożdżach S-04, zauważyłem też ze osad opada nieco wolniej pewnie problem będzie z przelewaniem. 

Cichaj! Teraz rozawiamy o wiadrze, a nie tam jakiejś fermentacji czy ruszyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to poza tematem, w ramach ciekawostki.

Mnie dziś,  po 10h od zadania drożdży lagerowych fermantacja ruszyła tak.

Mam nadzieję, że drugą połowę brzeczki też przefermentuje :)

 

 

 

ferm.jpg

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.