Skocz do zawartości

Serwowanie z Corneliusa, leci sama piana.


Artanis02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znając życie temat wałkowany, szukałem, nie znalazłem więc podpytam.

Nagazowuję obecnie piwo w kegu Cornelius (pierwszy raz).

Dziś jest 3-ci dzień i sprawdzam jakie leci to piwo i leci sama piana, a piwo jest bez gazu (chociaż smaczne!).

 

Parametry:

Temperatura otoczenia / piwa / kega - 24 st.

Ciśnienie do nagazowania - 2 bary (bez miotania kegiem)

Ilość piwa - ok. 14L

Serwuję przy ciśnieniu ok. 0.7 bara

Wężyk 10 mm / 2 m / kranik piknikowy

 

Pytania mam takie:

1. Czy jeśli piwo byłoby nagazowane i jest to wina sposobu jego serwowania z kega, to czy w czasie pienienia przy nalewaniu piwo wygazowuje się i dlatego jest bez gazu?

2. Czy jeśli piwo jest nienagazowane będzie to wyglądać tak samo/inaczej?

3. Zmniejszenie czy zwiększenie ciśnienia i/lub temperatury piwa spowoduje mniejsze jego pienienie?

4. Co należałby zmienić w sprzęcie do serwowania?

5. Czy może chodzi po prostu o to, że w tej temp. to zajmie więcej czasu i wtedy się ułoży?

 

Kojarzę, że są sposoby na redukcje pienienia, ale nie wiem od której strony to ugryźć. Chociaż wydaje mi się, że wszystkie moje parametry wymagają poprawy, czyli piwo powinno być zimne, dłużej się nagazowywać, kran powinien być z prawdziwego zdarzenia z kompensatorem, bodajże cieńsze (krótsze?) wężyki.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Artanis02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc piwo schłodziłem i niestety nie pomogło, ale później obniżyłem ciśnienie do 0,2 - 0,3 bara (ino, żeby igła się ruszyła na moim regulatorze) i pomogło od razu. Bez problemu nalewam absolutnie bez piany, a jeśli chcę czapę do prostuję szklankę. Cel osiągnięty, przygoda trwa, dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.