Skocz do zawartości

Dodawanie świeżych drożdży do refermentacji


Hajsiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W lodówce lageruje sobie w 2°C moje Marcowe, oczywiście jest odseparowane już od drożdży. Zostało mu jeszcze kilka dni, docelowo przeleży tam ich ok. 30.

Tutaj pytanie odnośnie drożdży do refermentacji - ile ich dodać przed rozlewem aby dobrze odfermentowały cukier a żeby nie było ich później w butelce grubej warstwy a piwo nie zalatywało drożdżami? A może nie ma potrzeby dodawać i te które pozostały powinny dać radę?

Drożdże zadałbym ze startera stworzonego z mojego banku.

Butelkowane będzie ok. 6L.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Po to m.in.  lageruje się, aby pozbyć się jak największej ilości komórek  drożdży. Dodawanie gęstwy ma sens jedynie przy wysoko alkoholowych piwach, gdy drożdże, o ile jeszcze żyją, są zajechane po fermentacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale ja tak praktykuję: warzę jesień - zima, prawie zawsze cicha 5 do 8 dni na zewnątrz, więc temperatury 1 do 4 st. C i tyle też ma piwo, potem butelkowanie i refermentacja w 16 st. C, bo tyle jest w piwnicy. Nie było nigdy problemów z nagazowaniem, choć czasem trwało dłużej, do 2 tygodni. No i oczywiście nie dodawałem nigdy drożdży do refermentacji, ale każdy ma swoje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze lageruje sie zeby piwo sie "ulozylo" smakowo, do zredukowania drozdzy mysle, ze wystarczy 2 dniowy Cold Crush?

3 godziny temu, 330ml napisał:

Nie jestem ekspertem, ale ja tak praktykuję: warzę jesień - zima, prawie zawsze cicha 5 do 8 dni na zewnątrz, więc temperatury 1 do 4 st. C i tyle też ma piwo, potem butelkowanie i refermentacja w 16 st. C, bo tyle jest w piwnicy. Nie było nigdy problemów z nagazowaniem, choć czasem trwało dłużej, do 2 tygodni. No i oczywiście nie dodawałem nigdy drożdży do refermentacji, ale każdy ma swoje doświadczenia.

5 dni to jednak nie to co 30 dni, aczkolwiek nie mowie ze nie masz racji.

 

Czy ktos jeszcze moze potwierdzic, ze nie ma sensu dodawac drozdzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hajsiu napisał:

Witam,

 

W lodówce lageruje sobie w 2°C moje Marcowe, oczywiście jest odseparowane już od drożdży. Zostało mu jeszcze kilka dni, docelowo przeleży tam ich ok. 30.

Tutaj pytanie odnośnie drożdży do refermentacji - ile ich dodać przed rozlewem aby dobrze odfermentowały cukier a żeby nie było ich później w butelce grubej warstwy a piwo nie zalatywało drożdżami? A może nie ma potrzeby dodawać i te które pozostały powinny dać radę?

Drożdże zadałbym ze startera stworzonego z mojego banku.

Butelkowane będzie ok. 6L.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Nic to będzie właściwa ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.