Skocz do zawartości

Drożdże S-189


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

przeglądając ofertę drożdży suchych znalazłem s-189. Przekopując internet niewiele znalazłem informacji o nich od ludzi, którzy ich używali. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ich temat? Zazwyczaj do dolniaków używałem W34/70, a S-189 podobno tez daje czysty profil, ale wiadomo, papier przyjmie wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na Drożdże S-189
  • 8 miesięcy temu...

Odkopuję, bo właśnie fermentacja na S-189 idzie. Wystartowały mi z pożywką po 19 godzinach, ale nie chciały w temperaturze 10 stopni, musiałem podnieść do 12 i ruszyły rześko. Po dwóch dniach ładniutka czapa drożdży, zwarta, zbita u góry. Wizualnie inaczej niż górniaki, gdzie po prostu dużo piany. Bardziej elegancko. Aromat specyficzny, kompletnie mi nieznany jak do tej pory, ale przyjemny. Robię na nich marcowe 14 BLG 9,5 litra. Będę dawał znaki.

Edytowane przez Rheged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach fermentacji zeszły do 3 BLG. Finiszowałem w temperaturze 18 stopni od 11 dnia fermentacji, gdy widocznie zaczęły kończyć, od 14 dnia podwyższyłem do 20 stopni. Piwo w smaku doskonałe, jak na marcowe przystało, charakter słodu zachowany, goryczka od chmieli też jest. Drożdże nie tworzą jednak zbitej czapy na dnie, bywają ruchliwe do ostatka. Generalnie polecam, w aromacie brak wyraźnych dla mnie estrów. Drożdże na pewno zasługują na więcej uwagi, niż dotychczas na tym forum. Spokojnie w wyższych temperaturach po dają radę i utrzymują czysty profil. Oczywiście to wrażenia sprzed butelkowania, więc potwierdzę lub zaprzeczę po refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Czytałem na zagranicznym forum, że właśnie są godne polecenia. Z tym podnoszeniem temperatury dobry pomysł. Sam muszę go przetestować. Bo kiedyś sądziłem, że np. nastawię lagera w 8 stopniach i tak mam przebywać około miesiąca. A to nie do końca jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam drożdże - marcowe wyszło świetnie, kompletnie w stylu i zgodnie z zamierzeniami. Jest co prawda lekko mętne, ale nie robiłem coldcrushu, ani jakoś specjalnie długo nie trzymałem, bo 15 dni na burzliwej i do butelek. Nie zależy mi na klarowności piwa. Biorąc pod uwagę rozpiętość temperaturową, to idealne drożdże do lagerów, gdy nie ma jakiejś ultrakontroli fermentacji. Na pewno będę używał więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.