Skocz do zawartości

Pils fermentacja


Rekomendowane odpowiedzi

mój stał ponad miesiąc na drożdżach i kilka dni temu zlałem prosto do kega z dodatkiem witC, dodam że gęstwe wykorzystałem i radzi sobie świetnie w Koźlaku i Porterze. Także osobiście nie ryzykował bym przelewania aczkolwiek było by klarowniejsze, także Twój wybór. U mnie w kegu na dnie pewnie się zbierze warstewka. Ale cold crash był bo wyłaczyłęm grzałke jak dofermentowało i temp spadła do 3C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zlał i podtrzymał jeszcze ze 3 tyg na cichej. Tylko widzę że jeszcze spora piana jest, a może to być oznaką że jeszcze fermentuje. Sprawdź blg, jak odfermentowalo to zlewaj, jak nie to trzymaj jeszcze na drożdżach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INTseed napisał:

Czujnik źle ustawiony. Chyba że tylko na chwilę tak zawieszony.

Czemu źle? Cały czas tak mam

Pewnie dlatego, że nie jestem środku albo przyklejony do fermentora? Tak zwisając biorę poprawkę na to, że fermentacja podnosi temperaturę i ustawiam na sterowniku o te 2-3 stopnie mniej. Nie chce go wsadzać do środka a przyklejony i tak połowicznie wskazuje temperaturę, chyba że bym go od strony zewnętrznej odizolował ale mi się nie chcę :)

 

 

 

Edytowane przez przegalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przegalin napisał:

Pewnie dlatego, że nie jestem środku albo przyklejony do fermentora? Tak zwisając biorę poprawkę na to, że fermentacja podnosi temperaturę i ustawiam na sterowniku o te 2-3 stopnie mniej. Nie chce go wsadzać do środka a przyklejony i tak połowicznie wskazuje temperaturę, chyba że bym go od strony zewnętrznej odizolował ale mi się nie chcę :)

 

Można to ogarnąć szybko i bezboleśnie - bierzesz taśmę dwustronną, przyklejasz w 2 miejscach na fermentorze, na to przyklejasz gąbkę do mycia naczyń / kawałek styropianu i wciskasz pod to sondę ;)

Edytowane przez ciezkicoswybrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Piotr Ba napisał:

Po 3 tygodniach w tym wiadrze lej w butelki, nie natleniaj piwa bez potrzeby. Dot. piwa do 12 Plato OG. 

Dziś mija 21 dni, chcę to jeszcze zostawić w tym wiadrze na tydzień i dopiero w butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ile tam jest piany na powierzchni to bym to zostawił jeszcze na jakies 2 tygodnie. Jak fermentacja sie zatrzyma, piana zniknie, a piwo od góry zacznie się klarować to kilka razy puknąć w wiadro żeby strącić osady na dno i zdekantować. Takie przelane piwo wstawić gdzieś gdzie będzie 0-5 stopni i potrzymać minimum tydzień, a potem w butelki czy tam w gardło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.