Skocz do zawartości

Czy utleniliście kiedyś piwo bo chyba zrobiłem babola


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć przed rozlaniem piwa do butelek zlałem piwo z fermentora do fermentora z góry napowietrzając piwo wiem że to błąd ale stwierdziłem że browar to nie apteka... No i mam obawy że się mylę... Wiem że to może się skończyć źle ale z waszego doswiadczenia wpłynęło to kiedyś na smak piwa jak tak zrobiliście. Wiem że zlanie piwa w taki sposób przed rozlewem było głupie i więcej tak nie zrobię, piwa już nie wyleje zabutelkowane ale chcę znać waszą opinię bo nie wiem czy nie robić następnej Warki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę popsułeś. W zależności od stylu będzie to bardziej lub mniej wyczuwalne. W ciemnym piwie i mocnym piwie będzie to mniej wyczuwalnie, ale np. czymś mocno chmielonym może objawiać się pociemnieniem piwa, posmakiem miodu, kartonu itp. Wypić wypijesz, ale na pewno będzie gorzej. 

 

PS: browar to nie apteka odnosi się do proporcji w składnikach, gdzie sypnięcie 100g słodu w jedną czy drugą stronę nie zrobi różnicy, ale na pewno nie co do fermentacji, HIGIENY i rozlewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ciezkicoswybrac napisał:

No trochę popsułeś. W zależności od stylu będzie to bardziej lub mniej wyczuwalne. W ciemnym piwie i mocnym piwie będzie to mniej wyczuwalnie, ale np. czymś mocno chmielonym może objawiać się pociemnieniem piwa, posmakiem miodu, kartonu itp. Wypić wypijesz, ale na pewno będzie gorzej. 

 

PS: browar to nie apteka odnosi się do proporcji w składnikach, gdzie sypnięcie 100g słodu w jedną czy drugą stronę nie zrobi różnicy, ale na pewno nie co do fermentacji, HIGIENY i rozlewu. 

Świetnie podsumowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 11:23, radar1111 napisał:

Wiem że to może się skończyć źle ale z waszego doswiadczenia wpłynęło to kiedyś na smak piwa jak tak zrobiliście.

Nigdy tak nie zrobiłem, przed rozlewem przeczytałem jak taki proces ma wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utleniłem  kiedyś tak 120 butelek  Pilsa rozlewając z fermentora klarstein. Z lenistwa nalewałem bezpośrednio z kranika po ściance butelki. Taki miód miałem w butelkach, że masakra.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.