Skocz do zawartości

Czy wystartowało czy nie?


Tucio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Po 10 latach wróciłem do ważenia piwa gdzie wcześniej działałem na gotowych zestawach piwowarskich z puszki. Ok nie mogę powiedzieć że jestem doświadczony ale z 8 podejść miałem. 

Tym razem zakupiłem Brewkit Coopers Brew A IPA. Zamieszałem w beczce wg przepisu dodałem drożdży i.... Nic. Początkowo stwierdziłem że zbyt niska temperatura bowiem ok19.5 stopnia. Ale po dwóch dobach od dodania drożdży przeniosłem do pomieszczenia z temp 24 stopnie i nic jedynie zapach drożdży poczułem w łazience. Ok  po 3 dobach od dodania drożdży otworzyłem wieko i taki mam oto widok jak na zdjęciu. Pytanie czy to piwo wystartowało i pracuje czy nie. Rurka nie bombluje ale mam obawy odnośnie szczelności układu. Proszę o informację co z tematem robić? 

IMG_20230309_225002758_HDR.jpg

Edytowane przez Tucio
Zdjęcie się nie dodało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wystartowało to rozumiem żeby dodać nowych drożdży pytanie jakich?. 

Jaki wynik blg wskazuję aby dodać drożdży a jaki że jest po burzliwej? 

Wiem możecie mi wierzyć lub nie są to pytania podstawowe ale wcześniej wszystko się zadziało książkowo i nigdy nie miałem potrzeby otwierania wieka. A tutaj wracam do tematu i zamiast mieć z górki to uczę się podstaw... 

Jutro piątek więc na wariata może uda mi się zorganizować nowe drożdże... 

Edytowane przez Tucio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tucio napisał:

Jeśli nie wystartowało to rozumiem żeby dodać nowych drożdży pytanie jakich?. 

Jaki wynik blg wskazuję aby dodać drożdży a jaki że jest po burzliwej? 

Wiem możecie mi wierzyć lub nie są to pytania podstawowe ale wcześniej wszystko się zadziało książkowo i nigdy nie miałem potrzeby otwierania wieka. A tutaj wracam do tematu i zamiast mieć z górki to uczę się podstaw... 

Jutro piątek więc na wariata może uda mi się zorganizować nowe drożdże... 

Nie kombinuj bo już jest po fermentacji, następnym razem niższa temp fermentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19,5C to nawet zbyt wysoka temperatura. Po pierścieniu osadów nad brzeczką sądzę, że fermentacja burzliwa już się zakończyła, natomiast wygląda na to, że zbyt imponująca nie była.

Poziom odfermentowania może być niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za udzielone wskazówki. Odnalazłem swój cukromierz i wychodzi blisko 1 blg. Stąd szykuje się do butelkowania. Ile to jeszcze może stać i w jakiej temperaturze. Nie wiem czy kapsle kupować  na spokojnie przez net czy się przejechać na szybko w poniedziałek do sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tucio napisał:

Bardzo dziękuję za udzielone wskazówki. Odnalazłem swój cukromierz i wychodzi blisko 1 blg. Stąd szykuje się do butelkowania. Ile to jeszcze może stać i w jakiej temperaturze. Nie wiem czy kapsle kupować  na spokojnie przez net czy się przejechać na szybko w poniedziałek do sklepu. 

Odstaw w najchłodniejsze miejsce, jakie znajdziesz (np balkon) i może spokojnie stać.

W pokojowej zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, primordial napisał:

Przy ekstrakcie chmielonym? Po co? Przecież tam jest minimalna zmienność.

Przecież mierzenie BLG na początku gdy mamy gotową brzeczkę to jest taka podstawa jak np. czystość. Zmienność może być też różna, zależnie od dodatków i ilości jakie damy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.