Skocz do zawartości

Grainfather s40


gmyru86

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie, po dwóch warzeniach trzeba przede wszystkim mieć hop stoper i hop spider. Ja mam wkręcany do kranu i chłodzę płytowym wymiennikiem ciepła.
W pierwszym warzeniu bardzo duża wydajność w drugim wróciłem już do standardowej czyli 75%.
Do kosza wkładam worek do filtrowania... Mniej ewentualnych przypaleń i mniej problemów z wyrzucaniem młóta.
Jeśli macie konkretne pytania to dawajcie

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że histeraza sterownika jest ustawiona na 3 stopnie Celsjusza, znów na zagranicznym profilu FB piszą niektórzy że mają 1 stopień Jak jest z tymi na Polskę ? Negatywne opinie słyszałem też o stopkach na kosz zacierny Piszą że wyginają się od patrzenia a może zostało coś poprawione ? No i jakąś ogólna ocena Za tą kasę chyba warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 12:07, Fidel napisał:

Dla mnie, po dwóch warzeniach trzeba przede wszystkim mieć hop stoper i hop spider. Ja mam wkręcany do kranu i chłodzę płytowym wymiennikiem ciepła.
W pierwszym warzeniu bardzo duża wydajność w drugim wróciłem już do standardowej czyli 75%.
Do kosza wkładam worek do filtrowania... Mniej ewentualnych przypaleń i mniej problemów z wyrzucaniem młóta.
Jeśli macie konkretne pytania to dawajcie emoji16.png

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli możesz to wrzuć zdjęcie lub napisz gdzie kupiłeś przejściówkę z kranu na hop stopper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja stałem się posiadaczem Grainfather S40

Dzisiaj były testy. Ogólne wrażenia na prawdę na plus.

Czasu w trakcie procesu zaoszczędzone sporo.

Bałem się o ten sterownik a radzi sobie całkiem nieźle. Fakt jest taki że nie da się ustawić poszczególnych etapów ale ja i tak siedzę przy garze więc dużej różnicy mi to nie robi. Bardzo fajnie utrzymuje temperaturę w całej objętości garnka. Mierzyłem drugim termometrem na górze zacieru i maksymalna odchyłka była 1 stopień a przeważnie temperatura była taka sama.

Wydajność wyszła mi jak na mnie bardzo duża ( z aplikacji grainfather 85%). Na garach nie miałem tak wysokiej chyba nigdy. 

Na dno kosza zaciernego wrzuciłem sobie siatkę 600 mikronów ale po testach stwierdzam że powinna być z większymi otworami ( 800-1000 mikronów). 

Do fermentora zlało mi się dużo "błota". Trochę to moja wina bo nawaliłem do hop spidera w cholerę chmielu, zapchał się cały a do tego ustawiłem cyrkulację przez hop spider. Efekt był taki że mi wypłukało do garnka chmiel z hop spidera. Następnym razem będę na to uważał a i dołożę hop stoper na kran.

Minus w stosunku do zwykłego gara - końcowe mycie.

Koniecznie trzeba jeszcze dorobić jakąś pokrywkę do zacierania. Ciężko coś znaleźć pasującego. Dokupiliście lub dorobiliście coś u siebie? Myślałem żeby zrobić taką z poliwęglanu litego. Fajnie by się zapinało na te klamerki i można by było przeciąć w 1/3 i zrobić taką klapkę na zawiasach. Co wy na to? Poliwęglan niby do 120 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal9890 napisał(a):

Witam

I ja stałem się posiadaczem Grainfather S40

Dzisiaj były testy. Ogólne wrażenia na prawdę na plus.

Czasu w trakcie procesu zaoszczędzone sporo.

Bałem się o ten sterownik a radzi sobie całkiem nieźle. Fakt jest taki że nie da się ustawić poszczególnych etapów ale ja i tak siedzę przy garze więc dużej różnicy mi to nie robi. Bardzo fajnie utrzymuje temperaturę w całej objętości garnka. Mierzyłem drugim termometrem na górze zacieru i maksymalna odchyłka była 1 stopień a przeważnie temperatura była taka sama.

Wydajność wyszła mi jak na mnie bardzo duża ( z aplikacji grainfather 85%). Na garach nie miałem tak wysokiej chyba nigdy. 

Na dno kosza zaciernego wrzuciłem sobie siatkę 600 mikronów ale po testach stwierdzam że powinna być z większymi otworami ( 800-1000 mikronów). 

Do fermentora zlało mi się dużo "błota". Trochę to moja wina bo nawaliłem do hop spidera w cholerę chmielu, zapchał się cały a do tego ustawiłem cyrkulację przez hop spider. Efekt był taki że mi wypłukało do garnka chmiel z hop spidera. Następnym razem będę na to uważał a i dołożę hop stoper na kran.

Minus w stosunku do zwykłego gara - końcowe mycie.

Koniecznie trzeba jeszcze dorobić jakąś pokrywkę do zacierania. Ciężko coś znaleźć pasującego. Dokupiliście lub dorobiliście coś u siebie? Myślałem żeby zrobić taką z poliwęglanu litego. Fajnie by się zapinało na te klamerki i można by było przeciąć w 1/3 i zrobić taką klapkę na zawiasach. Co wy na to? Poliwęglan niby do 120 stopni

 

Gdzie kupiłeś i jaka była cena??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michal9890 napisał(a):

Jest ale bez otworu na rurkę do recyrkulacji do tego ze stali nierdzewnej (nieprzezroczysta )

No bez jaj. Na otworze przyoszczędzili.

Teraz to wycinak do stali nierdzewnej albo pokrywa z otworem pod wymiar. Czy przezroczysta czy nie to nie ma znaczenia. I tak zaparuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promka na S40 dziś wróciła szybka decyzja i kociołek w środę powinien być u mnie w domu. Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób ,co należało by jeszcze dokupić do podstawowego zestawu żeby uniknąć błędów osoby poczatkującej na tym sprzęcie? Warzyłem do tej pory w garze ,zacierałem i filtrowałem domowymi metodami , a teraz chciałbym sobie trochę ułatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń (z G30) to polecam dodatkową siatkę na dno kosza zaciernego. W zależności od grubości śruty naprawdę sporo potrafi tego przelecieć do gotowania.
S40 ma zupełnie inną budowę. Siatka na dno kosza nic nie da bo po bokach do pewnej wysokości też są dziury. Jedynie worek do zacierania taki jak do BIAB. I dodatkowo nie ma problemów z wyrzuceniem śruty z kosza. Wystarczy opłukać kosz. U mnie się sprawdza.

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.

W dniu 5.04.2023 o 20:17, Fidel napisał(a):

Hop stoper, hop spider i to duży i worek do zacierania (może być z Ali).
Tak wynika z mojego dwukrotnego użytkowania S40.
 

 

 

Możesz dać linka który worek udało ci się dopasować do kosza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 23:30, Fidel napisał(a):

https://a.aliexpress.com/_EyKwOxp
Rozmiar 40x45


Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem Cię właśnie o to samo zapytać. Zamówiłem trzy żeby szybciej dotarły 😁. Jestem po pierwszej Warce na S40. Rzeczywiście worek się przyda bo trochę słodu jednak się przedostaje do brzeczki i się przypala. Za Twoją radą poprosiłem kolegę lewatywa8 o rurkę do siatki, którą już mi zrobił do poprzedniego garnka i mogę powiedzieć, że sprawdziła się znakomicie. Cały szlam został na dnie. Od siebie mogę potwierdzić to co napisałeś chyba w swoich zapiskach, że nie należy za drobno śrutować ponieważ jest problem przy recyrkulacji. Zakupiłem również hopspidera, jeśli chodzi o chmielenie na goryczkę to pewnie jest ok, tylko nie przemawia do mnie za bardzo chmielenie w hopspiderze na flame out. Rzeczywiście efekt jest taki sam jak rozrzucenie chmielu luzem? Aha. Nóżki do kosza są słabo przymocowane, podczas mycia złapałem za jedną i się oderwała. Warto na to zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.