Skocz do zawartości

Mango IPA a Cold Crash


Karolus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pierwszy raz robię IPA z pulpą z mango w dodatku z chmieleniem na zimno...

do tej pory wszelkie piwa z chmieleniem na zimno trafiały do lodówki na 3-4dni na CC (temp ~5C), jednak co do mango IPA mam pewne obawy czy CC nie wyklaruje mi piwa.

czy moje obawy mają podstawy? czy też boje się na zapas i śmiało mogę wstawiać na CC?

 

z góry dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Karolus napisał:

Cześć

Pierwszy raz robię IPA z pulpą z mango w dodatku z chmieleniem na zimno...

do tej pory wszelkie piwa z chmieleniem na zimno trafiały do lodówki na 3-4dni na CC (temp ~5C), jednak co do mango IPA mam pewne obawy czy CC nie wyklaruje mi piwa.

czy moje obawy mają podstawy? czy też boje się na zapas i śmiało mogę wstawiać na CC?

 

z góry dzięki za wszelkie info

 

Robiłem Pastry Sour z pulpą mango/marakuja i filtrowałem (za pomocą woreczka nylonowego) tylko ostatnie litry, kiedy wężyk był tuż nad osadem.

Guschingu brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszy przy dodatku pulpy mango robię  CC i później zlewam wężykiem z załozoną chyba sie to nazywa rajstopka krótka nylonowa ( kilkukrotnie wygotowana)  tak do wysokości 3/4 zawartości . Pozostałe juz jest bardziej metne i przelewan do butelek do pierwszego spożycia .

Generalnie cc powinien nieźle wyklarowac piwo , trzeba uważać aby nie ruszać za bardzo wiadrem bo cała zabawa pójdzie na marne , osad sie podniesie z dna.

Przy tej metodzie nigdy nie miałem wulkanów z butelki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.