Skocz do zawartości

Sterownik „stc1000” z wifi na 12V


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Szukam sterownika podobnego do stc1000, ale z kontrolą przez wifi i zasilanego 12V. Posiadam inkbird, wifi posiada, ale jest zasilany 230V. 
 

Do czego jest mi potrzebny? Chce podłączyć fermentator Klarstein do Glycol Chillera Grainfather, a oryginalny kit kosztuje 1100 zł. Sterownik stc100 podłączyłem, działa, jednak niezbędna jest mi kontrola przez wifi, bo browaru domowego nie mam w miejscu zamieszkania.

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało precyzyjnie się się wyrażasz albo mnie trzyma po weekendzie :)

Rozumiem, że masz termostat Inkbird , który na wyjściu steruje obwodami prądu przemiennego 230V. A Ty byś chciał nim sterować/zasilać Glycol Chiller, który zasiany jest prądem stałym 12V. Jeżeli tak, to daj na wyjście z Inkbird zasilacz /trasformator z układem prostowniczym/, który daje na wyjściu 12V prądu stałego i podłącz do niego Glycol Chiller.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2023 o 18:05, Krzyżak napisał(a):

Mało precyzyjnie się się wyrażasz albo mnie trzyma po weekendzie :)

Rozumiem, że masz termostat Inkbird , który na wyjściu steruje obwodami prądu przemiennego 230V. A Ty byś chciał nim sterować/zasilać Glycol Chiller, który zasiany jest prądem stałym 12V. Jeżeli tak, to daj na wyjście z Inkbird zasilacz /trasformator z układem prostowniczym/, który daje na wyjściu 12V prądu stałego i podłącz do niego Glycol Chiller.

 

Domyślnie glycol chiller zasila sterownik fermentora 12V i to samo 12V (potencjał dodatni) idzie z powrotem do glycol chillera (jako sygnał sterujący), czyli mamy 3 przewody.

Jak na wyjściu Inkbird założę układ prostujący + stabilizujący 12V to w glycol Chillerze pojawią się dwa różne zasilania. Musiałbym GND Chillera połączyć z GND na wyjściu Inkbird, żeby to miało prawo działać. Jednak wole tego nie robić, bo nie wiem jak dokładnie działa sterownik Chillera i nie chce go spalić.

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij glikol chiler do Inkbirda on nim będzie sterował. Sterownik fermentora do niczego nie będzie potrzebny więc należy go wypiąć.

W zależności czy styk na sterowniku fermentora jest NO czy NC może nastąpić konieczność zwarcia sygnału sterowania, który szedł  ze sterownika na GC.

Jak coś konkretniej to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.