Skocz do zawartości

jaki taboret gazowy wybrać


dzejkej

Rekomendowane odpowiedzi

Dla usprawnienia warzenia chcę przesiąść się z kuchenki gazowej (taka 2-palnikowa, akurat da się grzać dwoma palnikami pod moim garem) na coś o większej mocy. Warzę w garażu w garze 30 litrowym, ale docelowo chciałbym przejść na 40-50 litrów, aby mieć pewien zapas.

Przeczytałem wątki o taboretach, ale cały mam wątpliwość co wybrać: 40x40 8 kW czy 30x30 6 kW, czy może Sarra/Sahara?

Te kwadratowe mają badziewną palącą się farbę, ale chyba jest to do przeżycia? Sarra/Sahara jest żeliwna, ale jakość tego żeliwa chyba taka sobie... Da się tym regulować, aby na chmieleniu "pykało", a nie uciekało z gara?

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten:

https://allegro.pl/oferta/taboret-gazowy-40x40-inox-destylator-wloski-bimber-6622050385

Jakościowo bardzo dobrze. Można ustawić mały płomień. Używam go z garem 70l.

Zdecydowanie odradzam te tanie taborety.Zamówiłem, zobaczyłem i odesłałem.Gaz jest średnio bezpieczny a ja mam browar w piwnicy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki 40x40 ale nie nierdzewny i używam do 50/70l już kilkadziesiąt warek. Wujo ma sarre/saharę pod kega 30l - fajna sprawa można lepiej regulować płomień. Ja ten swój to kupiłem ponad 10lat temu za 75PLN i nic w nim nie robiłem ani nie wymieniałem - dla mnie jest optymalny czy pod gar 70 czy pod kega 50. Też warzę w piwnicy - w lato na dworze. 

Właśnie mam ten z tą farbą schodzącą i idzie to wyregulować bez problemu, wujek tę saharę ma do pędzenia i łatwiej mu powtarzalność zachować ale nawet tym moim dasz rady.

Edytowane przez LewySierpowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zauważ różnicę w regulacji płomienia pomiędzy najpopularniejszymi taboretami 7kW z regulacją płomienia na pokrętło, gdzie da się zaworem regulować wielkość płomienia, a taboretami sarra, sahara, gdzie masz trzy zawory włącz/wyłącz, wiec regulacja polega na włączeniu/wyłączeniu danego pola na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bielok napisał(a):

7kW z regulacją płomienia na pokrętło, gdzie da się zaworem regulować wielkość płomienia

Rozumiem, że to argument na korzyść taboretów "kwadratowych"?

Zwracałem już na to uwagę, stąd było moje pytanie o precyzję regulacji. Jednak w opisie Sarry czytałem o płynnej regulacji wszystkimi trzema zaworami. To jak w końcu jest? Płynie czy on/off?

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

https://allegro.pl/oferta/kuchenka-gazowa-duzy-taboret-mocny-zeliwny-palnik-12619569860

https://allegro.pl/oferta/palnik-zeliwny-taboret-gazowy-sarra-sahara-9-8-kw-9712521689

 

Nie wiem jak we wszystkich. W tych dwóch podlinkowanych jeden zawór załącza jedno pole grzewcze (na palniki są trzy pola). Włącz/wyłącz, nie ma regulacji wysokości płomienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

9 minut temu, dzejkej napisał(a):

@bielok Nie żebym się upierał, ale w pierwszym, który podałeś jest w opisie: "Posiada 3 niezależne zawory, z możliwością płynnej regulacji mocy płomienia".

No ale z opisami różnie bywa. Może sprzedający inaczej rozumie płynną regulację 😉 

 

 

 

Kup i sprawdź :) odesłać zawsze możesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten, 10,5 kW na propan. Do tego reduktor gazu 50 mbar z manometrem, wiesz ile Ci gazu zostało. Stawiam na nim gar 100 l z brzeczką 75 l. Propan jest czystym gazem, nie kopci, garnek jest czysty i jest bardziej kaloryczny. Propan - butan w zależności od stosunku mieszaniny, a z tym różnie bywa. Polecam.
 
edit: posiada termoparę, więc jeśli będziesz warzył w zamkniętym pomieszczeniu, to jest to must have

Tak wygląda po trzech latach użytkowania z przebiegiem ponad 100 warek


dd1664e23b86bbd3438103f4627bd8c7.jpg

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś: https://allegro.pl/oferta/taboret-zeliwny-gazowy-moc-7-8-kw-palnik-kuchenka-13171397269?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=OTI5Y2IzZTAtZDgxMS00YmRlLWI3NmYtMmZlYzRlODY2YTk5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4e3b30f3-5c9c-4789-8175-d635e47d07b6

Kupiłem pod WOK-a, zanim jeszcze zacząłem warzyć piwo. Ale dobrze sprawdza się przy piwie. Warzyłem w 30 litrowym, emaliowanym garnku. Teraz warzę w 50l stalowym.

Ciężki, stabilny, ma płynną regulację płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.