Skocz do zawartości

Piwo wiśniowe.


Alien844

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli coś a la prawdziwy kriek, to jednak wyższa szkoła jazdy, bo bretty długo fermentowane potrafią dać ocet, jeśli jest nawet odrobina tlenu. Można zacząć od jakiegoś Gose zakwaszanego w kotle i fermentowanego (na cichej) z owocami, ale też można pomyśleć o jakimś porterze z wiśniowym akcentem. Jeśli jednak bretty, to można dodać, że B. lambicus na wtórnej fermentacji dają aromat nieco wiśniowy (niektórzy mówią,  że jak placek wiśniowy). Fajnie pasują też niektóre belgijskie style, które przez słody (np. Special B) mają często w profilu suszoną wiśnię - tak jak Dubbel albo Oud Bruin (ale tu znowu, bretty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Jak chcesz do porządku to tak jak koledzy wyżej pisali, ale jest też wersja na skróty:

Ja robię w ten sposób malinowe dla żony i znajomych i cała warka schodzi w moment.

Ciekawe ale jak piszesz na skróty ale spróbuję sposób pierwsi zostawienie piwa i dolanie wody i syropu.

Ciekawe co wyjdzie:)

Z jakiej firmy soku używasz ?

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Herbapol. Do tej pory użyłem cytryny, truskawki i maliny, z czego malina wyszła najlepiej.

Ja w Biedronce kupiłem dwa malinowe i dwa wiśniowe firmy Herbarium po składzie w porównaniu do herbapolu więcej miały danego soku z owocu.

 

A właśnie, pierwszy sposób z resztek piwa robisz ?

Jeśli tak ile chmielu dajesz żeby było w miarę ok ?

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alien844 napisał(a):

A właśnie, pierwszy sposób z resztek piwa robisz ?

 

Jako, że to nie jest piwo dla mnie, to bez bicia się przyznam, że idę na łatwiznę i robię z ekstraktu. Pucha 1,7kg ekstraktu jasnego, 2 syropy i US-05 na pianę. Wychodzi ~11 BLG 22l.

 

7 godzin temu, Alien844 napisał(a):

Jeśli tak ile chmielu dajesz żeby było w miarę ok ?

Dorzucam do tego kilo ksylitolu (żonka lubi bardzo słodkie, ja nie potrafię tego przełknąć), więc nie używam chmielu w ogóle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Jako, że to nie jest piwo dla mnie, to bez bicia się przyznam, że idę na łatwiznę i robię z ekstraktu. Pucha 1,7kg ekstraktu jasnego, 2 syropy i US-05 na pianę. Wychodzi ~11 BLG 22l.

 

Dorzucam do tego kilo ksylitolu (żonka lubi bardzo słodkie, ja nie potrafię tego przełknąć), więc nie używam chmielu w ogóle :) 

To dobrze musi być słodkie, też dla żony myślę zrobić i spróbować jak smakuje :)

Ja zostawię 10l piwa i podzielę na dwie części jedna malina druga wiśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłem w styczniu z takiego zasypu, warka podzielona na dwa wiadra po 25 litrów:

wisnia.thumb.JPG.6b99c898f3fb1658c1694e2975c33a51.JPG

 

Zakwaszane 48 h w wiadrach. Następnie fermentowane US-05. Do pierwszego wiadra dodałem 3 kg wiśni mrożonych, a do drugiego 4 kg mrożonych truskawek i z owocami stały do 25 kwietnia od 30 stycznia. Wiśnia się refermentuje w butelkach. Po próbce przed rozlewem, fajne, kwaśne (dla żony za bardzo). Dodałem pół kilo ksylitolu i za kilka dni, a może jeszcze dziś jedną otworzę i zobaczę co z tego jest. Jak otworzę, to podzielę się zdjęciem. Na razie stoją tydzień w 15°C, więc może być słabe nagazowanie i słaba piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2023 o 16:09, ciezkicoswybrac napisał(a):

Jak chcesz do porządku to tak jak koledzy wyżej pisali, ale jest też wersja na skróty:

Ja robię w ten sposób malinowe dla żony i znajomych i cała warka schodzi w moment.

 

Jako człowiek lubiący krieki, czuję się obrażony nazwaniem tego piwem "kobiecym".

 

Tu jest sporo przepisów:

https://brewness.com/pl/recipe/wisniowe/view

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Myślę, że autor tamtego tematu nazwał to kobiecym ze względu na jego przeznaczenie i dowalenie słodzika, czego w Krieku raczej nie uświadczysz. 

W wielu "zwykłych" Kriekach uświadczysz słodzików lub dosładzania, mocniej kwaśne i z tego co wiem niedosładzane są wersje Oude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.