Skocz do zawartości

Wyszynk piwa koncernowego, problem z pianą


maniek929

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem rollbaru, na większe imprezy zawsze kupuję piwo w beczkach(przeważnie żubr), jednak problem z tym że czasem piwo strasznie sie pieni, początkowo leci super z czasem pojawia się piana.

Temperatura wody chłodzącej 7 stopni

Ciśnienie na reduktorze 2bar

Keg temp. otoczenia

Nalewak z chłodzeniem

Wąż piwny około 1.5mb(przystosowany do piwa

Piwo leci przez dwie chłodniczki, był to rollbar do wyszynku z dwóch beczek na raz, ale przerobiłem na jedną, dlatego spirale chłodzące połączyłem ze sobą.

 

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na pytanie dotyczące piw koncernowych, więc pytam tutaj. No chyba że źle szukałem i jest gdzieś temat o tym

 

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nagazowane. Ja bym się na 0,6 bara nie pokusił. Dałbym 1,5 bara. I jeśli możesz to bank wody lodowej powinien mieć temp. 4°C.
Pewnie że mogę ustawić temp. wody w chłodziarce na 4 stopnie z histezą 0,5 stopnia. Teraz na weekend mam w planie podpiać beczkę sprawdzimy, dzięki za rady

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maniek929 napisał(a):

Na noc odpinać głowicę z kega ? Czy wystarczy zamkniecie zaworu z co2 ? Mam za reduktorem zaworek

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Wystarczy tylko dlaczego piwo się przegazowane następnego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko dlaczego piwo się przegazowane następnego dnia?
A tego to nie wiem, miałem nadzieje znaleźć tutaj odpowiedz, być może za duże ciśnienie jak kolega wyżej wspomniał. Spróbuję z 2-2.1 bara zejść na 1,5 bara oraz temperaturę na chłodziarce ustawić na 4 stopnie + dodać twój sposób czyli na noc oraz do czasu wyszynku kolejnego piwa będę zamykał zaworek z co2.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawione 4 stopnie i 1.5 bara, na drugi dzień piwo bez piany.
Wieczorem przełaczyłem chłodziarkę znowu na 7 stopni celem sprawdzenia, dziś około 17 lane pierwsze piwo, i jest odpowiedz na pytanie. Winne było zbyt wysokie ciśnienie ustawione na reduktorze bo na 7 stopniach nadal brak piany

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.08.2023 o 12:22, raafal_1916 napisał(a):

Cześć, nie chcę śmiecić nowym tematem, więc podpinam sie tutaj.
Mam rollbar i od jakiegoś czasu taki problem że lejąc  piwo na początku, a później co jakiś czas strzela pianą, tak jakby łapał powietrze, ale nie wiem skąd.

Ktoś może pomóc i wskazać gdzie jest problem?

 

roll.jpg

 

Po nalaniu kilku piw  jedno po drugim problem nadal występuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszcza na uszczelce albo szybkozłączce. Posprawdzaj też uszczelki - nasmaruj wazeliną spożywczą wymień sparciałe. Ostatnia rzecz dlaczego piwo się pieni to brudna instalacja, wymyj linie NaOH potem kwasem i na bieżąco po wyszynku czyść ją.

 

Ostatnio pomagałem rozstawiać zestawy do piw koncernowych - tam w większości zestawów są odpieniacze tak zwane. Przy różnicach temp. oraz przy rozlewie 50 l kega w ciągu 30 minut często się piwo spienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.